رییس کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد

تنظیم 7 هزار سند به صورت رایگان برای مددجویان کمیته امداد

سیاسی

رییس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: در سال 93، 7 هزار سند در سراسر کشور به صورت رایگان برای مددجویان کمیته امداد تنظیم شده است.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: در سال 93، 7 هزار سند در سراسر کشور به صورت رایگان برای مددجویان کمیته امداد تنظیم شده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا دشتی اردکانی با حضور در دومین مجمع حقوقدانان و وکلای نیکوکار گفت: ما در حال حاضر 7 هزار و 350 دفتر اسناد رسمی در سراسر کشور داریم و معتقدیم که اگر ثبت سند رسمی در برنامه کلان کشور توسعه یابد از تشکیل پرونده‌های حقوقی جلوگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته قریب به 7 هزار سند در سراسر کشور به صورت رایگان برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) تنظیم کردیم. معمولاً هزینه حق‌الثبت بالاتر از هزینه حق‌التحریر است. به همین جهت از معاون حقوقی کمیته امام (ره) خواستیم تا پیشنهادی را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند که طبق آن مددجویان کمیته امداد از پرداخت حق‌الثبت هم معاف شوند.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران اظهار کرد: اگر سند رسمی در کشور تنظیم شود پرونده‌های قضایی کاهش پیدا می‌کنند؛ زیرا اکثر پرونده‌ها مربوط به عدم تنظیم سند رسمی است. البته ما اعتقاد داریم اگر ثبت سند رسمی را در برنامه کلان کشور توسعه دهیم از تشکیل پرونده‌های حقوقی جلوگیری می‌شود.

دشتی اردکانی گفت: خوشبختانه مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه نسبت به توسعه ثبت سند عنایت ویژه‌ای داشتند که قطعا با این اقدام شاهد بهداشت حقوقی و کاهش پرونده‌های قضایی خواهیم بود.

وی ادامه داد: با معاونت فناوری اطلاعات قوه قضاییه مذاکراتی را داشته‌ایم تا خانواده کمیته امداد از پرداخت هزینه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی معاف شوند. همچنین تفاهم‌نامه‌ای با معاونت حقوقی مجلس در سال 91 امضا کرده‌ایم که در اردیبهشت سال گذشته آن را به مدت دو سال دیگر به تمدید رساندیم.

انتهای پیام

کد N1037782