بازداشت 3 تن در ترکیه به ظن ارتباط با حملات پاریس

یک مقام دولت ترکیه امروز (شنبه) از بازداشت یک مرد بلژیکی با اصلیت مراکشی به ظن مشارکت در حملات داعش در پاریس که 129 کشته بر جای گذاشت، خبر داد. دو مرد دیگر هم به اتهام کمک به سفر وی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مقام‌ ترکیه‌ای با اعلام این خبر به خبرگزاری دوغان گفت که دو فرد دیگر هم بازداشت شده‌اند. وی جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرد بلژیکی با نام «احمد دهمانی» در هتلی لوکس در شهر ساحلی آنتالیا در جنوب ترکیه بازداشت شد. این متهم 26 ساله از شانزدهم نوامبر در هتلی پنج‌ ستاره در منطقه گردشگردی پرجاذبه اسکان داشت.

براساس گزارش دوغان، دو مرد بازداشتی دیگر شهروند سوریه هستند و در نزدیکی محل استقرار دهمانی بازداشت شدند. گفته می‌شود که آنها از طرف داعش در سوریه به آنجا اعزام شده بودند تا از عبور امن دهمانی از مرز مطمئن شوند و با وی دیدار کنند. خبرگزاری دوغان به نقل از منابعی در دادگاه، دو مظنون را به ترتیب «احمد طاهر» 29 ساله و «محمد وردی» 23 ساله معرفی کرد.

علاوه بر این، ترکیه در روزهای اخیر یک گروه از مراکشی‌ها را به ظن ارتباط با داعش در فرودگاه استانبول بازداشت و اخراج کرد.

انتهای پیام

کد N1037767