ارتش پاکستان از رویکرد "تحمل صفر" در برابر داعش خبر داد

پاكستان,داعش

ارتش پاکستان اعلام کرد که در برابر گروه تروریست داعش رویکرد "تحمل صفر" را اتخاذ کرده است. این موضع به معنای آن است که هرگونه تحرک داعش در این کشور باید به شکل بی‌سابقه سرکوب شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، سرتیپ عاصم سلیم باجوا، سخنگوی ارتش پاکستان در جریان سفرش به واشنگتن به عنوان یکی از اعضای هیات همراه ژنرال راحیل شریف، فرمانده ارتش پاکستان به خبرنگاران گفت: از الان به بعد حتی سایه‌ای از داعش نیز اجازه حضور در پاکستان را نخواهد داشت.

وی افزود: در زمانی که شبه نظامی‌گری در پاکستان به دنبال سرکوب گروه‌های تروریستی کاهش یافته، تروریست‌های داعش تلاش‌ کرده‌اند تا در پاکستان جلب توجه کنند.

سرتیپ باجوا ادامه داد: مردم از دست تروریست‌ها به ستوه آمده‌اند و هیچ گونه پذیرشی برای تروریسم در جامعه وجود ندارد. آن‌ها در آینده شکست خواهند خورد.

وی گفت: ژنرال راحیل شریف با فرماندهان ارشد ارتش و مسئولان غیرنظامی آمریکا در خصوص مسائلی چون همکاری دفاعی-نظامی، امنیت منطقه‌ای و همچنین مناقشه طولانی مدت کشمیر با هند مذاکره کرده است. تمامی این نشست‌ها مثبت بوده واین مذاکرات در فضایی صمیمی برگزار شدند.

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: برای پاکستان و نیروهای مسلحش توجه و احترامی خاص وجود دارد. عملیات مقابله با تروریسم وسط راه متوقف نخواهد شد و به نتیجه منطقی‌اش خواهد رسید.

انتهای پیام

کد N1037744