انگلیس خواستار قطع منابع درآمدی داعش شد

انگليس,داعش

پس از تصویب قطعنامه مقابله با تروریسم توسط شورای امنیت سازمان ملل، وزیر امور خارجه انگلیس بر اهمیت قطع منابع درآمدی تروریست‌های داعش که عمدتا از طریق تجارت غیرقانونی نفت تامین می‌شود، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای گفت: شورای امنیت سازمان ملل، اتحاد جامعه جهانی در راستای شکست داعش را به نمایش گذاشته است. همه ما باید به قطع منابع درآمدی این گروه تروریستی و جلوگیری از دسترسی آن به نفت و نیز ممانعت از پیوستن سیل شبه نظامیان خارجی به آنها به اضافه اقدامات نظامی که علیه این ایدئولوژی شیطانی انجام می‌دهیم، ادامه دهیم.

این بیانیه پس از آن منتشر شد که شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه "مقابله با تروریسم" را که ابتکار عمل فرانسه بود با اجماع آرا تصویب کرد. این قطعنامه داعش و همچنین دیگر گروه‌های افراط‌گر را به عنوان یک تهدید جهانی می‌شناسد و از تمامی کشورهای عضو سازمان ملل می‌خواهد تا اقدامات مقابله با تروریسم خود را دو چندان کنند.

ایلیا روگاچف، رئیس بخش "تهدیدها و چالش‌های جدید" در وزارت امور خارجه روسیه نیز تاکید کرد: کشورهای عضو سازمان ملل باید برای موفقیت قطعنامه 2199 شورای امنیت که خواستار مخالفت جدی با تجارت غیرقانونی نفت توسط گروه‌های تروریستی از جمله داعش می شود، محکم‌تر و سخت گیرتر باشند.

وی افزود: داعش روزانه 40 هزار تا 50 هزار بشکه نفت استخراج می‌کند.

قطعنامه 2199 شورای امنیت سازمان ملل تصدیق می‌کند که تجارت غیرقانونی نفت منبع اصلی درآمد داعش است و تمامی کشورها را به مخالفت جدی با این مساله ملزم می‌کند.

داعش بخش اعظمی از عراق و سوریه را تصرف و هزاران تن را آواره کرده است. این گروه مسئولیت حملات تروریستی 13 نوامبر سال جاری میلادی در پاریس را به عهده گرفت که در آن دست کم 129 تن کشته شدند.

انتهای پیام

کد N1037122