آغاز مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر برای مصری‌های مقیم خارج

مصر

مصری‌های مقیم خارج طی ساعات اولیه صبح امروز (شنبه) در مرحله دوم و آخر انتخابات پارلمانی پای صندوق‌های رای رفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، مصری‌های مقیم خارج تنها یک روز پیش از آغاز رای‌گیری انتخابات پارلمانی در داخل، مرحله دوم و آخر این انتخابات را آغاز کردند به طوریکه سفارتخانه‌های مصر در نیوزیلند و استرالیا برای استقبال از شهروندان مصری باز شده‌اند. این انتخابات سرنوشت اولین پارلمان مصر را بعد از انقلاب 30 ژوئن مشخص خواهد کرد.

طی ساعات آتی رای گیری در ژاپن، کره جنوبی، تایوان، چین و اندونزی وسنگاپور آغاز خواهد شد.

کمیته‌های انتخاباتی در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های مصر در 139 کشور به مدت دو روز یعنی امروز و فردا پذیرای اتباع مصری برای شرکت در انتخابات خواهند بود.

رای‌گیری انتخابات پارلمانی برای مصری‌های مقیم خارج فردا (یکشنبه) نیز ادامه خواهد داشت در حالی که انتخابات پارلمانی در داخل مصر روزهای یکشنبه و دوشنبه برگزار خواهد شد. این مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر است که شامل 13 استان از جمله قاهره می‌شود.

مرحله اول این انتخابات که در اکتبر گذشته انجام شد، با استقبال ضعیف رای‌دهندگان مواجه شد و در نهایت لیست «فی حب مصر» که حامی عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر است 60 کرسی را به دست آورد که این کرسی‌ها مختص احزاب در مرحله اول است. در مرحله دوم تکلیف 60 کرسی دیگر روشن خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1036876