ایران و سوییس روابط کنسولی خود را گسترش می‌دهند

سیاسی

گسترش همکاری‌های کنسولی بویژه تسهیل صدور روادید برای دانشگاهیان، تجار و سرمایه گذاران ایران و سوییس در نشست گفت‌وگوهای کنسولی میان دو کشور در برن مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در خلال برگزاری گفت‌وگوهای کنسولی میان ایران و سوییس که به ریاست علی چگنی مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فون آرب مدیر کل همکاری‌های بین المللی فدرال مهاجرت سوییس در برن پاییتخت این کشور برگزار شد پیرامون راه‌های گسترش همکاری‌های کنسولی گفت‌وگو شد.

در این نشست که با حضور مدیران بخش‌های مختلف امور ایرانیان و همچنین نمایندگان نیروی انتظامی کشورمان برگزار شد راه‌های تسهیل هر چه بیشتر در رفت و آمد اتباع و رفع موانع گسترش همکاری‌های مردم با مردم دو کشور مورد تبادل نظر قرار گرفت.

مدیر کل کنسولی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور و چشم اندارهای مثبت پیش رو بر لزوم فراهم ساختن زمینه‌های لازم برای رفت و آمد و تعامل هر چه بیشتر مردم دو کشور در عرصه‌های مختلف علمی فرهنگی آموزشی و تحصیلی تاکید کرد.

وی با اشاره به زمینه‌های گسترده همکاری‌های اقتصادی و مالی دو کشور بویژه در دوران پسا برجام خواستار یافتن راهکارهای مناسب برای تسهیل رفت و آمد میان تجار، سرمایه گذران، صاحبان صنایع دو کشور شد.

چگنی در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های بالای دو کشور در زمینه گردشگری و جذابیت‌های متقابل آن برای ایرانیان و مردم سوییس خواهان تسریع و تسهیل در روندهای جاری برای صدور روادید برای گردشگران دو کشور شد.

در این نشست طرفین با اشاره به موج پناهندگی به سوی اروپا و خطرات ناشی از افراط گرایی بر وجود منافع مشترک و همچنین چالش‌های پیش رو در زمینه مهاجرت تاکید کردند.

طرف ایرانی اقدامات و تهدیدات گروه‌های تروریستی و افراطی که با سوء استفاده از واژه‌های دینی دست به جنایت می‌زنند، را عامل و ریشه اصلی این نوع مهاجرت‌ها خواند که باید با این پدیده به صورت جدی و فراگیر برخورد شود.

انتهای پیام

کد N1036767

خواندنی از سراسر وب