گزارش روزنامه ایران از حوادث سخنرانی موسوی لاری /اعتراض الویری به حضورنماینده ورامین درمیان معترضان

روزنامه ایران نوشت:خودسرها زودتر از زمان آغاز همایش، مقابل محل برگزاری تجمع کردند، با این نیت که از برگزاری آن جلوگیری کنند. آنان شعارهایی چون «مرگ بر فتنه گر» و «حامی فتنه گر عامل استکبار» سر دادند.

یک نفر هم برای جمع مداحی کرد که در خلال آن گفت: «صلح امام حسن با معاویه دردی عظیم برای امام حسن بود، در حالی که وزیر امور خارجه کشورمان ابراز خشنودی از این صلح بی‌سرانجام می‌کند.»

جلسه رأس ساعت 14 آغاز شد که به دلیل تأخیر موسوی لاری، ابوالقاسم میر حیدری دبیر شورای هماهنگی اصلاح طلبان پشت تریبون رفت و ابراز تأسف کرد از اینکه «با تجمع غیرقانونی دلواپسان، آن هم برای یک مراسم قانونی، مردم دچار دردسر شده‌اند.» مرتضی الویری هم پشت تریبون قرار گرفت و علاوه بر اشاره به نقش بالای فضای مجازی و اهمیت آن در انتخابات پیش رو، حضور نماینده مجلس در میان خودسرها را «غیرقانونی » خواند و از آن انتقاد کرد. 

نقوی حسینی، نماینده شهرستان در مجلس ساعت 14:30 به جمع خودسرها پیوست. ساعت 15:30 خودروی موسوی لاری وارد محوطه مراسم شد که وی هنگام پیاده شدن، با حمله خودسرها و شعارهای «فتنه گر حیا کن، شهر ما را رها کن» مواجه شد در حالی که برخی سعی در ضرب و شتم ایشان داشتند، محافظان سعی کردند خودسرها را متفرق کنند که در این شلوغی، عمامه وزیر کشور دولت اصلاحات به زمین جمعیت افتاد و در نهایت، با مداخله نیروی انتظامی، موسوی لاری توانست وارد سالن شود.


پس از آن، سیدحسین نقوی حسینی سخنرانی خود را درمیان خودسرها آغاز و تأکید کرد: «اجازه نمی‌دهم فتنه گرها در این شهر زندگی کنند و وزیر کشور باید برای دادن این مجوز پاسخگو باشد و من حتماً این قضیه را از قوه مقننه پیگیری می‌کنم.» سعید شیرکوند و آذر منصوری که از دیگر سخنرانان این همایش بودند، به دلیل حواشی ایجاد شده، نتوانستند در محل حضور یابند.

 

17302

کد N1036695