بحران سوریه و مبارزه با تروریسم محور گفتگوی تلفنی لاوروف و کری

سیاسی

وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود، چگونگی اجرای توافق وین در مورد بحران سوریه و مبارزه با تروریسم را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد طرفین در گفتگوی خود در مورد ابتکار عملی که توسط ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در مورد حل و فصل بحران سوریه در جریان دیدارشان در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در آنتالیا مطرح شد را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: محور اظهارات لاوروف اهمیت تمرکز تلاش ها بر مبارزه با گروهک تروریستی داعش و دیگر گروه های تروریستی و همچنین تلاش برای برقراری گفتگو میان دولت و هیئتی از مخالفان سوریه بود.

همچنین وزیران خارجه روسیه و آمریکا برخی مسائل منطقه ای و اهداف و برنامه های بین المللی را بررسی کردند.

گفتنی است وزرای امور خارجه کشورهای شرکت کننده در گفتگوهای سوریه که ۱۴ نوامبر برگزار شد، در مورد تلاش برای دیدار هیئت های دولت و مخالفان سوری پیش از اول ژانویه آینده توافق کردند.

دومین دور مذاکرات بر سر بحران سوریه با حضور ۲۰ کشور و سازمان بین المللی در وین، پایتخت اتریش آغاز شده است.

شرکت ‌کنندگان در نشست وین از سازمان ملل خواستند آغازگر روند گفتگوهای صلح بین دولت سوریه و مخالفان باشد تا از این راه شرایط را برای تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات با نظارت سازمان ملل فراهم کند.

کد N1036620