سفیر ایران در باکو: حمایت غرب از تروریسم غیر قابل انکار است

سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان گفت: تکفیری ها ابزار کشورهای غربی برای ترویج اسلام هراسی هستند و تنها در پرتو همکاری جدی میان کشورهای منطقه، می توان با تهدید داعش و گروه های مشابه مقابله کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن پاک آیین در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران پروژه، در گفتگو با رسانه های آذری ضمن انتقاد از سیاست کشورهایی که می گویند باید در عراق با تروریسم مبارزه کرد اما در سوریه داعش را تقویت کرد، گفت: این تفکر در جهت منافع تکفیری هاست و متاسفانه حمایت غرب از تروریسم غیر قابل انکار است.

وی گفت: ایران بطور اصولی با تروریسم و افراطی گری مخالف بوده و خواستار ثبات و آرامش در منطقه است.

سفیر ایران بر ضرورت همکاری و مشارکت همه کشورها بویژه در منطقه برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری تاکید کرد و افزود: اتخاذ یک رویه واحد در مقابله با تروریسم و افراطی گری می تواند به ریشه کن کردن این پدیده مذموم کمک کند.

پاک آیین با اشاره به حوادث تروریستی در پاریس گفت: امروز اروپا نیز از خطر تروریسم و افراط گرائی مصون نیست و تنها در پرتو همکاری جدی میان کشورهای منطقه، می توان با تهدید داعش و گروه های مشابه مقابله کرد.

وی تکفیری ها را ابزار کشورهای غربی برای ترویج اسلام هراسی را دانست و افزود: باید در منطقه بخصوص قفقاز با کار فرهنگی و آگاه سازی جامعه و بخصوص جوانان، از موفقیت نقشه های دشمنان اسلام جلوگیری کرد.

پاک ایین اقدامات تکفیری ها را خارج از مبانی اسلامی دانست و افزود: حرکات تکفیری سبب ایجاد گروه های مختلف و اختلاف در امت اسلامی شده و زمینه حضور غربی ها در جهان اسلام را به وجود می آورد.

انتهای پیام

کد N1036611