اسپوتنیک ازتلاش داعش در استخدام دانشمندان شیمیایی خبرداد

اسپوتنیک به نقل از یک مقام ارشد سازمان اطلاعات عراق در بغداد گزارش دادند داعش درصدد استخدام دانشمندان کشورهای دیگر است تا بتواند سلاح های شیمیایی تولید کند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اسپوتنیک رسانه های خبری آمریکا از خاورمیانه، مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه نیز پیش از این اعلام کرده بود احتمال ان می رود که تروریست ها از سلاح های شیمیایی و میکروبی استفاده کنند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز به نقل از یک مقامی که خواست نامش فاش نشود گزارش کرد داعش یک شاخه ویژه ای را متشکل از دانشمندان عراقی و سوری و کشورهای دیگر منطقه به منظور توسعه سلاح های شیمیایی تشکیل داده است.
این گروه تروریستی تلاش می کند برخی از کارشناسان کشورهای غربی و همچنین متخصصان صنعتی ارتش منحله صدام حسین را برای این کار استخدام کند.
هر چند گروه تکفیری-صهیونیستی داعش پیش از این نیز از گازهای شیمیایی در میدان جنگ استفاده کرده است اما سازمان های اطلاعاتی آمریکا در مورد توانایی تروریست ها در تولید سلاح های شیمیایی شک دارند.
در همین حال یک مقام عراقی هشدار داد کنترل بخش های وسیعی از مناطق عراق و سوریه، فرصت های زیادی را در اختیار ستیزه جویان داعش قرار داده است و این موضوع باعث شده است که نیروهای عراقی از اقدامات داعش دراین مناطق بی خبر باشند.
به همین دلیل نیروهای ارتش عراق ماسک و لباس های ضد گاز شیمیایی را در مناطق غرب و شمال بغداد در بین سربازان توزیع کرده اند.
روسیه نیز یک هزار دست لباس ضد گاز شیمیایی را در اختیار نیروهای ارتش عراق قرار داده است.

4949

کد N1036285