هشدار فرمانده نیروی دریایی چین به آمریکا

فرمانده نیروی دریایی چین ضمن تاکید بر این که نیروهای این کشور "خویشتن‌داری فراوانی" در مواجهه با تحریک‌های آمریکا در دریای چین جنوبی نشان داده‌اند، هشدار داد که آنها آماده‌اند به نقض‌ شدن مکرر آب‌های ارضی چین از سوی آمریکا پاسخ دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، وو شنگلی، فرمانده نیروی دریایی ارتش چین اظهار کرد: نیروی دریایی چین اقدام‌های تحریک آمیز آمریکا را از نزدیک رصد کرده است و چندین هشدار صادر کرده و به منظور حفظ وضعیت کلی روابط دو جانبه میان دو کشور خویشتن‌داری فراوانی در مقابل آمریکا نشان داده است.

بر اساس گزارشی که وبسایت وزارت دفاع چین اواخر روز پنجشنبه منتشر کرد، وی گفت: اگر آمریکا به رغم مخالفت چین به تکرار اقدامات تحریک‌آمیز ادامه دهد، ما قابلیت دفاع از اراضی ملی و امنیت ملی خود را داریم.

وو این اظهارات را در جریان نشستی که روز پنجشنبه با دریادار اسکات سوییفت، فرمانده ناوگان اقیانوسیه آمریکا در شهر پکن داشت، مطرح کرد.

سوییفت چند روز پیش به همراه ناوشکن آمریکایی "یو.اس.اس استتم" در راستای روابط نظامی دوجانبه پکن و واشنگتن، وارد بندر شانگهای چین شد.

انتهای پیام

کد N1036262