در تماس تلفنی اوباما و اولاند؛

آخرین نتایج تحقیقات حمله تروریستی پاریس مورد بررسی قرار گرفت

سیاسی

رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود نتایج تحقیقات پیرامون حمله تروریستی جمعه گذشته در پاریس را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اینترنتی کاخ سفید از تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با همتای فرانسوی خود خبر داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی کاخ سفید، «باراک اوباما» شب گذشته با برقراری تماس تلفنی با «فرانسوا اولاند»، پیرامون نتایج آخرین تحقیقات مربوط به حملات تروریستی جمعه گذشته در پاریس گفتگو کرد.

در این تماس تلفنی که از فیلیپین به انجام رسید، اوباما و اولاند آخرین تحولات تحقیقاتی در زمینه حملات تروریستی هفته گذشته در پاریس را مورد بررسی قرار داده و بر لزوم مقابله با داعش تأکید کردند.

رئیس جمهور آمریکا بدون اشاره به حمایت های غرب از تروریست های داعش در جریان این تماس، بار دیگر از جانب مردم آمریکا به خانواده قربانیان، زخمی های این حادثه و ملت فرانسه تسلیت گفت.

آنها در این گفتگو بر عزم راسخ خود برای متلاشی و نابود کردن تروریست های داعش تأکید کردند.

اوباما گفت مشتاقانه منتظر است با اولاند هفته آینده در کاخ سفید دیدار کرده تا درباره راه های شکست داعش و کمک به پایان جنگ در سوریه گفتگو کنند.

بر اساس بیانیه هفته گذشته کاخ الیزه، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه قرار است ۲۴ نوامبر (۳ آذر ماه) به واشنگتن و ۲۶ ام (۵ آذر ماه) به مسکو سفر کرده و بارؤسای جمهور دو کشور مذکور دیدار و گفتگو کند.

در بیانیه صادره درباره این سفر آمده است: هدف از این سفر بحث و بررسی پیرامون مبارزه جامعه جهانی علیه داعش و تلاش های در جریان برای حل و فصل اوضاع در سوریه خواهد بود.

فرانسوا اولاند که حمایت های پیدا و پنهان محور غربی از تروریست ها در سوریه با هدف براندازی حکومت قانونی این کشور را از یاد برده بود، در سخنرانی چند روز گذشته خود در پارلمان فرانسه خواستار تشکیل ائتلافی بزرگ برای مبارزه با کسانی شد که فاجعه اسفبار جمعه گذشته در پاریس را به وجود آورده بودند.

گفتنی است، جمعه گذشته، شش حمله هماهنگ تروریستی در پاریس، تلخ‌ترین و مرگبارترین فاجعه تروریستی فرانسه پس از جنگ جهانی دوم را رقم زدند. در این مجموعه حملات تروریستی، تا کنون بیش از ۱۳۰ نفر کشته و قریب به ۲۶۰ نفر زخمی شده اند.

کد N1036137