سرلشکر جعفری:

رزمایش بسیج تمرینی برای مقابله با تهدیدات فرامنطقه‌ای است

سپاه پاسداران,سپاه,فرمانده كل‌سپاه,سردار محمدعلي جعفري,بسيج,رزمایش

رزمایش بزرگ الی بیت‌المقدس بسیج با حضور 120 گردان از بسیجیان کشور در یکی از مناطق اطراف قم در حال برگزاری است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی در جمع بسیجیان حاضر در رزمایش بزرگ الی بیت‌المقدس با بیان این‌که «کارکردهای معجزه آسای بسیج امروز چشم همگان را خیره کرده است» گفت: آمادگی دفاعی بسیج در ابعاد مختلف از جمله ساختاری و سازماندهی در مقایسه با قبل تغییر کرده است.

وی گفت: اکنون در استان‌های مختلف کشور 500 گردان امام حسین (ع) و 1500 گردان بیت‌المقدس تشکیل و سازماندهی شده است و کشورهای مختلف حسرت داشتن چنین نیرویی را می‌خورند.

وی با اشاره به کارکرد بسیج در حوزه‌های امنیتی، دفاعی، سیاسی، فرهنگی و جنگ نرم و کمک به اقتصاد مقاومتی و ایجاد وضعیت مناسب اجتماعی گفت: یکی از پیام‌های این رزمایش دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی است و این اولین رزمایش مشترکی است که یگان‌های بیت‌المقدس تحت فرماندهی واحد انجام می‌دهند.

جعفری با اشاره به ایجاد ناامنی به وسیله تحریک دشمنان در کشورهای منطقه و اروپا، حوادث پاریس را اوج این ناامنی‌ها دانست و تصریح کرد:‌ دشمن تلاش زیادی کرد تا کشور ما را نیز ناامن کند اما با اقتدار و تلاش نیروهای امنیتی همه این توطئه‌ها خنثی شد.

وی اظهار کرد: این ناامنی‌ها امروز از منطقه فراتر رفته اما باید توجه داشت که هدف اصلی آنها، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است ولی دشمن امروز فهمیده است که نمی‌توان با زبان زور با جمهوری اسلامی ایران صحبت کرد و به اینکه ایران اسلامی امروز یک ابرقدرت منطقه‌ای است اذعان دارند.

وی یکی دیگر از دستاوردهای بسیج را گره خوردن نیروهای مردمی و مدافع انقلاب به یکدیگر در ایران، سوریه و عراق و یمن دانست و گفت: همه این نیروها با هم وحدت دارند که به معنای تشکیل امت واحده اسلامی است و این وحدت و همدلی ان‌شاءالله تا زمان ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت.

وی در پایان تصریح کرد: از آنجا که تهدیدات علیه امت اسلامی در حال تغییر است، ما نیز باید توان خود را به روز کنیم و رزمایش امروز تمرینی برای مقابله با تهدیدات فرامنطقه‌ای و جنگ‌های نیابتی علیه کشورمان است.

بر اساس این گزارش، مرحله اصلی رزمایش بزرگ الی بیت المقدس94 بسیج با حضور 120گردان مردم پایه بسیج

با رمز لبیک یا حسین در منطقه عمومی قم آغاز شد.

مرحله اصلی رزمایش بزرگ الی بیت المقدس94 با حضور بیش از 35000 نفر از بسیجیان در قالب 120 گردان امام حسین (ع) و بیت المقدس در منطقه عمومی قم آغاز شد.

در این مراسم که سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سرتیپ بسیجی محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار پاکپور فرمانده نیروی دریایی سپاه حضور دارند، یگان‌های عملیاتی بسیج بخشی از آمادگی‌های خود را به نمایش گذاشتند.

سردار سرتیپ پاسدارعلی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در آغاز این رزمایش به ارائه گزارشی از اهم اقدامات رزمایش الی بیت المقدس پرداخت.

انتهای پیام

کد N1036132

خواندنی از سراسر وب