فرانسه: شورای امنیت مجوز اتخاذ همه تدابیر لازم علیه داعش را صادر کند

فرانسه,داعش

فرانسه از شورای امنیت سازمان ملل تقاضا کرد تا به کشورها اجازه دهد همه تدابیر لازم برای جنگ با گروه تروریستی داعش را اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسه پیش نویس قطعنامه‌ای را به 15کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل در روز پنج شنبه تقدیم کرد که در آن از کشورهای عضو سازمان ملل خواسته شده تا تلاش‌هایشان برای جلوگیری از اقدامات تروریستی و سرکوب آنها را که از جانب داعش و دیگر گروه‌های تروریستی مرتبط با القاعده انجام می‌گیرند، تشدید کرده و هماهنگ کنند.

با این حال در پیش نویس این قطعنامه فرانسه هیچ اساس قانونی برای اقدام نظامی ارائه نشده و در آن به فصل هفتم منشور سازمان ملل که استفاده از زور را مجاز می‌کند ارجاع نشده است.

با این حال دیپلمات‌های فرانسوی گفتند که این قطعنامه موجب حمایت سیاسی بین المللی مهمی از جنگ علیه داعش خواهد شد در حالی که این حمایت‌ها از زمان وقوع حملات روز جمعه گذشته در پاریس افزایش یافته‌اند.

فرانسوا دلاتر، سفیر فرانسه در سازمان ملل اعلام کرد: تهدید بی‌سابقه داعش علیه کل جامعه بین الملل نیازمند یک پاسخ قدرتمند، متحد و روشن از جانب شورای امنیت است.

وی ادامه داد: هدف پیش‌نویس قطعنامه ما این است که از همه کشورهای عضو سازمان ملل می‌خواهد تدابیر لازم برای جنگ با داعش را اتخاذ کند.

انتهای پیام

کد N1035945