کشته شدن 4 صهیونیست و شهادت 2 فلسطینی در پنجاهمین روز انتفاضه قدس

فلسطين

در پنجاهمین روز انتفاضه قدس طی دو عملیات جداگانه فلسطینی‌ها در شهرهای تل آویو و الخلیل چهار صهیونیست از جمله یک خاخام سرشناس یهودی کشته شدند. دو فلسطینی نیز در جریان این عملیات‌ها به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، جوانان فلسطینی حدود 50 روز است که انتفاضه قدس را آغاز کرده و دست به عملیات های ضد صهیونیستی زده‌اند که در جریان این عملیات‌ها چندین صهیونیست کشته شده‌اند.

همچنین مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد، جوانان فلسطینی دو عملیات در شهرهای تل آویو و الخلیل انجام دادند. در نخستین عملیات "رائد مسالمه" جوان 38 ساله فلسطینی با سلاح سرد به گروهی از صهیونیست ها در داخل معبدی یهودی در تل آویو حمله کرد و ضمن به هلاکت رساندن دو صهیونیست از جمله یک خاخام سرشناس یهودی سه نفر دیگر را نیز مجروح کرد و در نهایت خود نیز پس از زخمی شدن به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به اسارت درآمد.

در دومین عملیات، سه جوان مبارز فلسطینی شامگاه روز پنجشنبه به سمت گروهی از شهرک نشینان صهیونیست در شمال الخلیل تیراندازی کرده سپس با خودرو شمار دیگری از آن ها را زیر گرفتند. در این عملیات هم دو شهرک نشین صهیونیست به هلاکت رسیده و 10 نفر دیگر زخمی شدند.

یکی از مجریان این عملیات به شهادت رسیده، یک نفر دیگر اسیر شده و نفر سوم هم از محل متواری شد.

همچنین "محمود سعید علیان" جوان 22 فلسطینی که در درگیری های 10 روز پیش با نظامیان صهیونیست در شهر بیره زخمی شده بود، شامگاه روز پنجشنبه بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

در درگیری های پراکنده روز گذشته در مناطق مختلف کرانه باختری هم ده ها نفر زخمی و یا بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند. دست کم 40 نفر هم به اسارت نظامیان صهیونیست درآمده و سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان نیز چندین شهروند فلسطینی را بازداشت کردند.

در حال حاضر شمار شهدای انتفاضه تا روز پنجاهم به 91 نفر رسیده و شمار مجروحان نیز بیش از صدها نفر اعلام شده است. همچنین 18 نظامی و شهرک نشین صهیونیست نیز تاکنون در عملیات های فلسطینیان به هلاکت رسیده و بیش از 300 نفر دیگر زخمی شده اند که حال بیش از 40 نفر از آن ها وخیم است.

انتهای پیام

کد N1035932