پیرموذن:

فراکسیون رهروان با تصویب برجام باعث هم‌افزایی در کشور شد

فراكسيون رهروان ولايت,برجام,تصویب برجام در مجلس,نامه رهبری به رییس‌جمهور درباره برجام

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت که فراکسیون رهروان با تلاش در جهت تصویب برجام در مجلس همدلی و هم‌افزایی را در کشور به ارمغان آورد و در مقابل برخی از افراد در جریان اصولگرا با رفتارهای تندروانه باعث ایجاد تفرقه در کشور شدند.

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت که فراکسیون رهروان با تلاش در جهت تصویب برجام در مجلس همدلی و هم‌افزایی را در کشور به ارمغان آورد و در مقابل برخی از افراد در جریان اصولگرا با رفتارهای تندروانه باعث ایجاد تفرقه در کشور شدند.

کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ارزیابی از عملکرد جریان‌های سیاسی در فراکسیون‌های مجلس در دور نهم پرداخت و گفت: فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به عنوان فراکسیون سیاسی و نه حزبی با کیاست لاریجانی شکل گرفت که این فراکسیون با رویکرد اعتدال توانست نمایندگان را با گرایش‌های اصولگرایی، اعتدالی و مستقل و اصلاح‌طلب در خود جذب کرده و در نهایت اکثریت مجلس را در دست گیرد.

وی با بیان این‌که «فراکسیون رهروان توانست با تندروی‌های احمدی‌نژاد برخورد کند» گفت:‌ این فراکسیون توانست حتی استیضاح احمدی‌نژاد را به دلیل کاهش فاحش قیمت ریال و افزایش نجومی دلار و یورو به واسطه کوتاهی و سوء مدیریت ایران کلید زند و به اقدامات فراقانونی، غیر قانونی و سلیقه‌ای و اتخاذ رویکرد پروژه ایران هراسی‌اش پایان دهد.

این عضو فراکسیون رهروان ولایت ادامه داد: فراکسیون رهروان ولایت در کابینه یازدهم نیز در دادن رأی مثبت به وزرا و دستگیری آنها در زمان مواجهه با عملکرد موفقیت‌آمیزشان رویکرد قابل توجهی از خود به جای گذاشت البته برخی از اعضای فراکسیون رفتار فراکسیونی را در استیضاح فرجی دانا و دادن کارت زرد به برخی از وزرا نداشته‌اند. اتفاقی که در انتخابات هیات رئیسه رخ داد و باعث ورود برخی اعضای غیر فراکسیون رهروان در هیات رئیسه شد.

پیرموذن در جمع بندی گفت که شاه‌بیت موفقیت فراکسیون رهروان تصویب برجام بود که خیلی برای آن تلاش کرد و توانست با این رویکرد انسجام داخلی و پیمان نانوشته‌ای را با دولت رقم زند.

وی در خصوص عملکرد فراکسیون اصولگرایان نیز گفت: فراکسیون اصولگرایان با تفکر نزدیک به جبهه پایداری آنچه را که در توان داشت در سیاه نمایی برجام و زیر سوال بردن کارهای دولت انجام داد و در این راه از جریان جلیلی و احمدی‌نژاد حمایت کرد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در مورد عملکرد اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان مجلس نیز به دلیل نزدیکی مبانی فکری‌شان به اعتدال و فراکسیون رهروان فعالیت‌هایشان را در قالب فراکسیون رهروان انجام دادند و در مقاطع مختلف توانستند از قبل این بارهم بودن یار ملت و دولت باشند.

پیرموذن با بیان این‌که «افکار عمومی همراه دولت و حامی جریانی است که یار دولت برآمده از ملت است» گفت: بر این اساس در انتخابات آینده آن جریانی پیروز انتخابات می‌شود که تمامی تلاشش را برای به فرجام رساندن برجام -این خواست واقعی ملت- انجام داده است و قطعا با این رویکرد دیگر شاهد حضور افراطی‌های موجود در دو فراکسیون رهروان و اصولگرایان و کل جبهه پایداری و جریان حامی احمدی‌نژاد در مجلس نخواهیم بود.

انتهای پیام

کد N1035917