عطر فرهنگ رضوی در 77 کشور جهان

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) فراخوان داد

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

فراخوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در ایران و 77 کشور جهان منتشر شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، با اعلام خبر انتشار فراخوان چهاردهمین جشنواره امام رضا(ع)، گفت: با توجه به سنت هر ساله که فاصله بین آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) تا زمان اعلام فراخوان دوره بعدی این جشنواره حداکثر دوماه است، این فراخوان منتشر شد تا علاقمندان فرصت کافی برای خلق آثار در ساحت مقدس فرهنگ رضوی را داشته باشند.

سیدجواد جعفری افزود: پس از طی فرآیند چهار مرحله‌ای نشست‌های، آسیب شناسی، مشورتی، منطقه‌ای و کمیته برنامه‌ریزی که در این نشست‌ها نقاط ضعف و قوت دوره گذشته جشنواره مورد بررسی قرار گرفت، متناسب با نیازهای روز و ظرفیت‌های هر استان و با لحاظ نوآوری‌های لازم، در یک جهاد فرهنگی و کوششی بی وقفه و با مشارکت همه جانبه صاحب نظران و دست اندرکاران، فراخوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) تدوین و منتشر شد.

وی افزود: فراخوان چهاردهمین دوره این جشنواره با توجه ویژه به « سبک زندگی اسلامی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، با الهام از آموزه‌های رضوی» در سه بخش استانی، ملی و بین‌المللی منتشر شده است.

جعفری اظهار کرد: جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، به مناسبت سالروز میلاد فرخنده امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) و کریمه اهل بیت، حضرت معصومه (س) و بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع)، از یکم تا یازدهم ذی‌القعده، در «دهه کرامت» برگزار می‌شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: جشنواره امام رضا(ع) تاکنون 13 دوره را پشت سر گذاشته است و دبیرخانه‌های موضوعی این جشنواره در تمام استان‌های کشور دایر بوده اما گستره برپایی جشنواره در سطح ملی و بین‌المللی است. بدین معنا که هموطنان از هر نقطه کشور می‌توانند در برنامه‌های این جشنواره منطبق با علاقه‌مندی خود شرکت کنند.

دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، به بخش‌های 10 گانه چهاردهمین دوره این جشنواره اشاره کرد و افزود: برای جشنواره‌های سراسری10 بخش کلی در نظر گرفته شده که عبارتند از: فرهنگی، هنری، پژوهشی، سینمایی، مطبوعاتی، رسانه‌های دیجیتال، کودک و نوجوان، دانشگاهیان، بین‌الملل و ویژه برنامه‌ها.

وی ادامه داد: فراخوان هر یک از برنامه‌های موضوعی جشنواره امام رضا(ع) از سوی دستگاه‌های مرتبط منتشر می‌شود. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و آگاهی از نحوه شرکت در هر یک از برنامه‌ها می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی سه زبانه «شمس توس» به نشانی http://www.shamstoos.ir مراجعه کنند. همچنین سامانه پیام کوتاه: 30007888 و شماره تلفن‌: 05132283044به عنوان پل ارتباطی میان جشنواره و مخاطبان معرفی شده است.

بر اساس این گزارش، جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) همه ساله در ایام دهه کرامت به مناسبت سالروز ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا(ع) و بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) در عرصه ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

افتتاحیه این جشنواره در اولین روز ماه ذی‌القعده در قم و اختتامیه آن در 11 ذی‌القعده در شب میلاد مسعود حضرت امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N1035845