رئیس کل دادگستری آذربایجان‌ غربی خبر داد

ارجاع سالانه 400 هزار پرونده به دادگستری آذربایجان غربی

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌ غربی گفت: قضات استان در صدد جلوگیری از افزایش شمار پرونده های ارجاعی به دادگستری استان هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی "توکل حیدری" در همایش قضات استان که با حضور معاون اول قوه قضاییه حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای برگزار شد، با بیان اینکه سالانه 400 هزار پرونده به دادگستری آذربایجان غربی ارجاع داده می شود، افزود: قضات استان سعی دارند با مدیریت خود در برابر حجم اندوهی از پرونده‌ها موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کرده و از افزایش آنها جلوگیری کنند.

حیدری بر لزوم توسعه ساختار قضایی در شهرستان های جرم خیز استان تاکید کرد و گفت: انتظار داریم مسولین قوه قضاییه در مقابل درخواست‌های دادگستری آذربایجان غربی اعتماد بیشتری داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: نیازمند تزریق کارمند و افزایش چارت‌ها در دادگستری آذربایجان غربی هستیم تا در مقابل نیاز مردم مفتخر و سر افراز باشیم.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌ غربی گفت: با وجود فعالیت شایسته قضات در استان همچنان با مشکل دیر نتیجه گرفتن پرونده ها روبرو هستیم و عمده نارضایتی مردم نیز، تاخیر در به نتیجه رسیدن پرونده‌ها است که بیشترین دلیل آن کمبود نیروی انسانی و بالا بودن تعداد پرونده‌ها است.

وی تاکید کرد: آذربایجان غربی استانی امنیتی است و قضات دادسراها و دادگاه انقلاب با قوت و قدرت در مقابل همه پدیده های شوم ایستاده و خواهند ایستاد.

انتهای پیام

کد N1035720