آیت الله مکارم شیرازی:

اتحاد تنها راه برون رفت از مشکل‌هاست

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: اینکه امروز برخی برای انتخابات مجلس با هم مقابله می‌کنند؛ به طور حتم مشکل‌ها را برطرف نخواهد کرد و بنابراین تنها راه از بین رفتن مشکل‌ها، اتحاد تمام دستگاه‌ه است .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار رئیس و هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، بر ضرورت وحدت آحاد جامعه، مسئولان و دولت تاکید کرد و افزود: همه دستگاه‌ها باید یک طرف میز بنشینند و با هم متحد باشند تا مشکلات برطرف شود؛ این فرهنگ اتحاد هنوز حاکم نشده و این تفکر همکاری باید فرهنگ سازی شود.

آیت الله مکارم شیرازی به عوامل مشکل‏‌زا در اقتصاد اشاره و تندروها را مانع دوم اقصاد کشور دانست و افزود: تندروها، مشکل دوم در اقتصاد مملکت هستند که تا صحبت از سرمایه‌گذاری خارجی می‏‌شود، گمان می‏‌کنند خارجی‏ها قرار است بیایند و همه اقتصاد ایران را تصرف کنند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم فشار استکبار و عوامل خارجی را به عنوان سومین مشکل اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: عوامل خارجی برای بر هم زدن فضای اقتصادی کشور فشار زیادی می‏‌آورند تا مردم را مستاصل کنند؛ فکر جمعی، سعه صدر، عدم تندروی و مقابله با توطئه و فشارهای خارجی می تواند، وضع اقتصادی کشور را بهبود بخشد.

این مرجع تقلید با انتقاد شدید از اسراف در کشور اظهار داشت: با وجود تمام این مشکلات، اسراف در میان برخی از گروه‏‌های اجتماعی زیاد است و اصلا به فکر مردم جامعه نیستند؛ در چنین شرایطی، اتومبیل‏‌های میلیاردی را چه افرادی، با اجازه چه کسی و برای چه قشری وارد کشور می‏‌کنند؟

وی درباره دلالان و وارد کنندگان کالاهای خارجی اظهار کرد: عده‏ای که از واردات کالای خارجی به داخل کشور سودی عایدشان می‏‌شود، فقط به فکر خود هستند و به تولید کنندگان داخلی اهمیت نمی‏‌دهند؛ درحالی که در داخل کشور، کالایی در حال تولید است، نوع خارجی آن را از خارج از کشور به صورت انبوه وارد می‏‌کنند و باعث ورشکستگی تولیدکننده داخلی می‏‌شوند.

آیت الله مکارم شیرازی از وضعیت بد اخلاق تجارت سخن گفت و افزود: اخلاق و تجارت کسب، در داخل کشور متزلزل شده و کلاه‏برداری، اختلاس و اسراف، بخشی از نمونه های آن است؛ سرمایه بزرگ جمهوری اسلامی ایران امنیت است که لطفی از سوی پروردگار است؛ وزیر اطلاعات بعد از حادثه تروریستی در فرانسه، گفته بود که این یک هشدار است؛ جمهوری اسلامی ایران پاسخ این هشدار را چگونه خواهد داد.

وی به اتحاد دولت و ملت توصیه کرد و اظهار داشت: دولت خود را از ملت جدا نداند؛ دولت و ملت رقیب نیستند، بلکه باید دست به دست هم دهند و برای حل مشکلات همت کنند؛ زمانی که دولت و ملت برای حل مشکلات دست به دست هم دهند، لطف خداوند متعال نیز شامل حال آن‏ها می‏‌شود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم به اقتدار ایران در خارج از کشور اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از ابهت و اقتدار بالایی برخوردار است؛ روزی بر رییس جمهور آمریکا نمی‏‌گذرد که دغدغه فکری ایران را نداشته باشد؛ قدر این اقتدار را بدانیم .

انتهای پیام

کد N1035566