الهه کولایی مطرح کرد

تلاش شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان برای حضور 30 درصدی زنان در لیست‌های انتخاباتی

اصلاح‌طلبان,زنان,انتخابات مجلس دهم

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:‌ تلاش ما در شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان در جهت رسیدن به حضور حداقل 30 درصدی زنان در لیست‌های انتخاباتی است و در این خصوص چشم انداز بسیار روشنی را پیش رو داریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، الهه کولایی در نشست تخصصی بررسی عوامل تاثیرگذار بر فرایند قانون گذاری حوزه زنان که ازسوی شورای زنان بنیاد امید ایرانیان برگزار شد با بیان اینکه قانون و استفاده از ظرفیت‌های قانونی از دوران مشروطه تا به امروز، دغدغه‌ی اصلی مردم ایران بوده است، اظهار کرد: از 150 سال پیش تاکنون یکی از قابل تمرکزترین مباحث در حل مشکلات ایران، توجه به اجرای قانون و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در حوزه‌های مختلف بوده است و تدوین قوانین و چگونگی قانونگذاری طی این سال‌ها مخصوصا در مباحث سیاسی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: موضوع قانون گذاری همچنان یکی ازچالش های اساسی در جامعه ایرانی است و تامین حقوق زنان نیز از جمله چالش‌هایی است که با بحث قانون در ایران ارتباط دارد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه با تکیه بر تجربه مشروطه و انقلاب اسلامی می توان به قانونگذاری در حوزه زنان توجه بیشتری کرد گفت: می‌توانیم با تکیه بر تجربه مشروطه و انقلاب اسلامی در تشابهات بین مقاطع پیش از انقلاب و پس از آن بکوشیم تا به این سوال پاسخ دهیم که آیا تامین حقوق زنان از مسیر مجاری قانونی ممکن است و اگر پاسخ این سوال را مثبت یافتیم از چه امکاناتی می‌توانیم استفاده کنیم و با چه محدودیت‌هایی مواجه خواهیم شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تلاش شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان این است که به حضور حداقل 30 درصدی زنان در لیست‌های انتخاباتی تحقق بخشند و چشم انداز آینده دراین زمینه بسیار روشن است.

انتهای پیام

کد N1035542