اعزام 130 سرباز آلمانی دیگر به افغانستان

دولت آلمان پس از نشست کابینه این کشور و گفتگو درباره حمایت از نیروهای افغانی که در حال مبارزه با شورشی‌های افراطی در این کشور هستند،‌اعلام کرد: برلین 130 سرباز دیگر به افغانستان اعزام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، اشغال شهر قندوز توسط نیروهای طالبان در ماه سپتامبر به عنوان اولین اشغال ولایتی توسط این شبه نظامیان طی 14 سال باعث شد تا ائتلاف تحت رهبری آمریکا برنامه و استراتژی خود را در افغانستان مورد بازنگری قرار دهد.

این در حالیست که اکثر نیروهای ناتو از این کشور خارج شده‌اند. در این میان 850 نیروی آلمانی طی عملیاتی همچنان در افغانستان به سر می برند.

بنا به اعلام اخیر دولت برلین اکنون قرار است این رقم به 980 تن برسد. نیروهای آلمانی اکنون در شمال افغانستان مستقر هستند.

ارسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان پس از سقوط قندوز در ماه سپتامبر نسبت به تعویق خروج نیروهای آلمانی از افغانستان پس از پایان سال جاری ابراز تمایل کرده بود.

این در حالی بود که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا نیز اعلام کرده بود حدود 9800 سرباز آمریکایی را با توجه به تحولات اخیر افغانستان در این کشور حفظ خواهد کرد. با بازنگری برنامه خروج سربازان از افغانستان اکنون سربازان خارجی سراسر سال 2016 را در افغانستان حضور خواهند داشت.

این تصمیم بر این اساس اتخاذ شده است که نیروهای افغان همچنان توانایی و قدرت کافی برای دفاع از کشور خود را ندارند.

انتهای پیام

کد N1035532