لاوروف: غرب فهمیده با رفتن اسد همه مشکلات حل نمی‌شود

وزیر امور خارجه روسیه با بیان این که اسد نماینده بخش بزرگی از مردم سوریه است، تأکید کرد: حل بحران سوریه بدون اسد یقینا مسالمت‌آمیز نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: شرکای غربی ما در حال رسیدن به این نتیجه هستند که اولویت آنها در سوریه داعش ست، نه برکناری اسد.

وی اضافه کرد: فکر می‌کنم سیاستمداران غرب پی به بیهودگی این ایده برده‌اند که با رفتن اسد همه مشکلات حل می‌شود.

لاوروف تصریح کرد: این که اولاند با پوتین پس از حملات پاریس تماس می‌گیرد و پیشنهاد هماهنگی تلاش‌ها را می‌دهد و تمایل پوتین برای این امر نشان می‌دهد که سیاستمداران مسائل ثانویه را کنار گذاشته و بر اولویت اصلی که همان جنگ با داعش است، تمرکز کرده‌اند.

وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد: حل و فصل جنگ مسلحانه در سوریه و دستیابی به صلح بدون مشارکت اسد ممکن نیست. غربی‌ها می‌گفتند که اسد به روزهای پایانی نزدیک شده اما این روزها پنج سال است که ادامه دارد.

وی اضافه کرد: تمام پیش‌بینی‌های غربی‌ها و دیگران درباره این که مردم سوریه به پا می‌خیزند و اسد را سرنگون می‌کنند به حقیقت نرسید. این بدین معناست که اسد آیینه خواسته‌های بخش مهمی از جامعه سوریه است و بنابراین هرگونه راه حل صلح‌آمیز بدون مشارکت وی قابل دسترسی نیست.

انتهای پیام

کد N1035525