کشته شدن ده‌ها داعشی در حملات نیروهای دولتی عراق

سیاسی

فرماندهی عملیات مشترک عراق با صدور بیانیه‌ای از کشته شدن ده‌ها تن از عناصر تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت خبری صبا نت، در بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق آمده است: به دنبال درگیری‌های به وجود آمده میان نیروهای عراقی و گروه تروریستی داعش در منطقه "مکیشیفه" واقع در شمال کشور پنج تن از این نیروها کشته شدند. در جریان عملیات امنیتی دستکم 40 بمب نیز کشف شد.

همچنین نیروهای فرماندهی پلیس عراق توانستند حمله نیروهای داعش در بلندی‌های مکهول را دفع کرده و 15 تن از داعشی‌ها را از بین ببرند. در جریان این حملات تجهیزات وابسته به داعش نیز منهدم شد.

در عملیات صورت گرفته در استان الانبار نیز شش داعشی کشته و تعدادی بمب و موشک کشف شد. درگیری‌هایی نیز میان نیروهای عراقی و تروریستی داعش در منطقه الجرایشی در استان الانبار رخ داد که باعث کشته شدن 20 داعشی و از بین رفتن تجهیزات نظامی آنها شد.

در جریان عملیات نیروهای عراقی در منطقه البوسوده نیز 13 داعشی کشته و تعداد زیادی از تجهیزات نظامی‌شان منهدم شد. در درگیری‌های دیگر در همین مناطق 10 داعشی کشته شدند.

هواپیمای وابسته به ائتلاف بین المللی نیز 50 حمله هوایی در شهر الرمادی انجام داد که به دنبال آن 15 تن از نیروهای تروریستی کشته و 31 موضع آنها منهدم شد.

انتهای پیام

کد N1035362