تاکتیک جدید آمریکا برای "خشکاندن منابع مالی داعش"

داعش

یکی از سخنگویان ارتش آمریکا با اذعان به اینکه حملات علیه تاسیسات نفتی داعش در نابودی منابع درآمدی این گروه تاثیر بسیار کمی داشته، اعلام کرد که پنتاگون شیوه‌ جدیدی در این زمینه در پیش گرفته و انهدام 116 تانکر نفت‌کش داعش در سوریه در قالب این برنامه جدید بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، ائتلاف تحت رهبری آمریکا که بیش از یک سال است در عراق و سوریه اقدام به انجام حملات هوایی می‌کند، اخیرا تجهیزات نفتی داعش را مورد هدف قرار می‌دهد "تا منابع درآمدی این گروه را بخشکاند".

استو وارن، یکی از سخنگویان ارتش آمریکا در این باره گفت: ما زیرساخت‌های نفتی داعش را به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع مالی این گروه از اوایل عملیات ائتلاف مورد هدف قرار دادیم. نتیجه‌ای که گرفتیم این است که بسیاری از این حملات تاثیرات ناچیزی داشته‌اند.

وارن توضیح داد، روز یکشنبه طراحان آمریکایی تاکتیک جدید را علیه داعش آزمایش کرده و به مجموعه‌ گسترده‌ای از کامیون‌های حامل مواد نفتی در بیابانی در شرق سوریه حمله کردند.

وی ادامه داد: 45 دقیقه پیش از این حمله جنگنده‌های آمریکایی با پرواز در ارتفاع کم و انداختن بروشورهایی به راننده‌های کامیون‌ها هشدار دادند تا منطقه را فورا ترک کنند و سپس آنجا بمباران شد.

این سخنگوی ارتش آمریکا در این باره گفت: با وجود اینکه کامیون‌ها از سوی داعش مورد استفاده قرار می‌گیرند،‌ ما گمان نمی‌کنیم که راننده‌ها تروریست باشند. آن‌ها غیرنظامی هستند بنا بر این ما باید راهی برا حفظ جان آن‌ها پیدا می‌کردیم.

وارن در ادامه اظهاراتش با اشاره به استفاده روسیه از بمب‌افکن‌های دور برد به انتقاد از حملات مسکو در سوریه پرداخت و گفت: عجیب نیست که حملات روسیه منجر به مرگ غیرنظامیان شود. تاریخ این نوع حملات گذشته است. این تاکتیک‌ها زمانی استفاده می‌شود که هیچ تکنولوژی دیگری وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

کد N1035356