معاون هماهنگ‌کننده نماینده ولی فقیه در سپاه:

ماموریت‌های مستشاری سپاه پشتوانه دستگاه دیپلماسی کشور است

سپاه پاسداران,سپاه,نماينده ولي‌فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي,وزارت خارجه ايران,ديپلماسي

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: ماموریت‌های مستشاری سپاه پشتوانه محکمی را برای مسئولان دیپلماسی کشور فراهم آورده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه در دیدار با آیت‌الله سید علی اصغر دستغیب تولیت حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی (ع) اظهار کرد: در چند سال اخیر فعالیت‌های نمایندگی ولی فقیه در سپاه در تعالی و تربیت پاسداران و بسیجیان در ابعاد عقیدتی، فرهنگی و بصیرت‌افزایی به صورت چشمگیری رشد یافته است.

وی افزود: امروز سپاه و بسیج، دانشگاه معرفت‌افزایی شده و طرح و برنامه‌های بسیار متنوعی در این راستا وجود دارد و از جمله ماموریت‌های سپاه معنویت‌افزایی در کارکنان و در ساختار و سازمان سپاه است.

سردار سپهر خاطرنشان کرد: امروز هیچ دستورالعملی در سپاه صادر نمی‌شود جز این که تایید شرعی نماینده ولی‌فقیه را داشته باشد و غیر از آن، تمام تولیدات در سپاه باید مورد تایید نماینده ولی‌فقیه و شبکه‌های ساختاری که برای این موضوع ایجاد شده، باشد.

به گفته وی وجود علما و روحانیون و طلاب توانمند حوزوی بخش قابل‌توجهی از ظرفیت‌های ارزشمند کشور و از ذخایر ارزشمند انقلاب اسلامی است که حدود 4 هزار روحانی ثابت و پاره‌وقت در سپاه و 130 هزار طلبه بسیجی در کشور مشغول فعالیت‌های فرهنگی در سطوح مختلف سپاه و بسیج هستند.

سردار سپهر بیان کرد: با این اوصاف می‌توان گفت ظرفیت بسیار خوبی از حضور روحانیون در سپاه ایجاد شده و همچنین در بخش‌های فرهنگی دیگر ده‌ها هزار نفر اهل قلم، پژوهشگر، مبلغ، هادی سیاسی و سخنران در اختیار مجموعه سپاه است و پشتیبانی خوبی نیز از سوی فرماندهان در این حوزه صورت می‌گیرد.

وی گفت: انس با اعتقادات دینی، روحانیت و معارف اولویت سپاه و بسیج است و بیشتر ماموریت‌های داخلی و خارجی سپاه به سبب همین معرفت، بصیرت دینی و انقلابی با موفقیت قرین است .

سردار سپهر افزود: به برکت حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ،حضور علمای فاضل در مجموعه سپاه و ارتباط خوبی که سپاه با شخصیت‌های دینی، حوزه‌های علمیه و نخبگان فرهنگی دارد میسر شده و امیدی برای حفظ ارزش‌های انقلاب و خاری در چشم دشمنان است.

به گفته وی حضور سپاه در ماموریت‌های سخت از قبیل بحث‌های مستشاری موجب تولید قدرت برای نظام شده و پشتوانه خوبی را برای مسئولان سیاسی کشور در مذاکرات با کشورهای خارجی رقم زده است.

آیت‌الله سید علی اصغر دستغیب تولیت حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی (ع) نیز در این دیدار گفت: سپاه علمدار و پیشاهنگ حرکت جامعه برای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) است.

وی افزود: سپاه از پدیده‌های بسیار مبارکی است که به برکت نظام جمهوری اسلامی نصیب ملت ایران و بلکه عموم مسلمانان و مستضعفین جهان شده است.

دستغیب تصریح کرد: در نقش و جایگاه سپاه همین بس که امام(ره) فرمودند" اگر سپاه نبود، کشور هم نبود".

قائم مقام جامعه روحانیت شیراز تصریح کرد: خداوند متعال فضایی را برای کسانی گشود که اگر قبل از پیروزی انقلاب توفیق نداشتند در رکاب امام(ره) مبارزه و استقامت کنند در نسل‌های بعدی این توفیق را پیدا کردند که در مسیر دیگری راه را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: این نسل همان جهادکنندگان دوران دفاع مقدس بودند و با استقامتی که داشتند شاهد پیروزی عظیمی شدند که به برکت آن ایثارگری‌ها محقق شد و اکنون نیز در جبهه عظیم دیگری حضور دارند و پیشتاز جبهه جنگ نرم نیز شده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری لازمه استقامت و پیروزی کامل در جبهه جنگ نرم را معرفت‌افزایی، بصیرت‌افزایی و معنویت‌افزایی دانست و بیان کرد: امید داریم همه کسانی که در گوشه و کنار مملکت و صحنه‌های مستشاری و سایر ماموریت‌ها مشغول انجام وظیفه هستند مورد حمایت‌های ویژه حضرت باری‌تعالی و امام عصر(عج) قرار گیرند.

وی گفت: اگر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نبود مشخص نبود که جهت درست تبعیت و التزام به فرامین رهبری اینطور حفظ شود که از این رو باید از شخص نماینده ولی‌فقیه در سپاه، روحانیون بزرگوار و دیگر فعالان این مجموعه قدردانی کرد.

دستغیب گفت: تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب منوط به حضور همه اقشار در صحنه‌هایی است که نیاز به استقامت و بصیرت دارد اما در خط مقدم سپاه است که باید بتواند جریان حرکت عمومی به تبعیت از مقام معظم رهبری را هدایت کند و در این مسیر ما نیز به عنوان عضوی از جامعه روحانیت همگام و ملازم با شما در تحقق تصمیمات رهبری یاری می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N1035349