سردارسلامی:آمریکا یک بازیگر معمولی در منطقه است/رهبری با الهام‌های پیامبرگونه درمقابل دشمنان ایستاده

ایسنا نوشت: سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در بیست و دومین یادواره شهید زین‌الدین و 6000 شهید استان قم گفت: امام خمینی(ره) آن عالم وارسته و فقیه بزرگ و امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب که بیرق این انقلاب را به دوش گرفته‌اند حق بزرگی به گردن ما دارند، چراکه در سخت‌ترین فتنه‌ها، بلاها، هویت و شأنیت نظام مقدس را حفظ و از آسیب‌ها جلوگیری کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) با الهام‌های پیامبرگونه و حکمت‌های علی‌گونه، شرح صدر، حلمی به یادگار مانده از امام حسن(ع)، با اندیشه‌ای عاشورایی و روحی حسینی به همراه ملت شریف ایران در مقابل صف فشرده دشمنان بشریت که می‌خواهند منشور فسق و ظلم را به جای عدل و داد بر ملت‌های دنیا تحمیل کنند، ایستاده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره‌های شهدا یادآور شد: حضور در مجالس شهدا و سخن گفتن از کسانی که این سرنوشت نورانی را برایمان رقم زدند توفیقی الهی است که باید در حفظ و نگهداری آن بکوشیم.

جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: شهدای قم به ویژه اسطوره جاودانی آن‌ها یعنی شهید مهدی زین‌الدین علت و منشأ این کرامت، حیثیت و اقتدار فعلی ما هستند و ما باید به داشتن این ستارگان پرفروغ که هرگز غروبی ندارند، افتخار کنیم. نمونه‌های مشابه خاطرات شهید زین‌الدین را در افسانه‌ها می‌توان جست‌و‌جو کرد و انصافاً شجاعت‌ها، رشادت‌ها و ایثارهای او ما را به یاد شهدای عاشورا می‌اندازد، بنابراین خاطرات او هرگز از خاطر ما رخت بر نخواهند بست، چراکه زین‌الدین واقعاً زینت دین بود.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نظام امنیتی اروپا فرو پاشید، گفت: اینکه تمام اروپا اکنون در شوک امنیتی فرو رفته، بیانگر بازگشت مکر آن‌ها به سمت خودشان است و همان کشورهایی که تا دیروز تکفیری‌ها را ائتلاف مردمی آزادی‌خواه می‌نامیدند اکنون شاهد ایجاد ناامنی از سوی همان‌ها در قلب سرزمین‌هایشان شده‌اند.

وی افزود: هرچند استکبار جهانی به دنبال تکه تکه کردن کشورها و ملت‌های اسلامی است، اما آمریکا نقش اساسی و شکوه ظاهری گذشته خود را در منطقه از دست داده و به بازیگری معمولی تبدیل شده است.

2727

 

 

کد N1035334