شاخص جهانی تروریسم: بوکوحرام بیش از داعش آدم کشته است

سیاسی

شاخص جهانی تروریسم می‌گوید گروه تروریستی بوکو حرام با کشتن 6644 تن در حملات تروریستی طی سال 2014 گوی سبقت را از گروه داعش ربوده است.

شاخص جهانی تروریسم می‌گوید گروه تروریستی بوکو حرام با کشتن 6644 تن در حملات تروریستی طی سال 2014 گوی سبقت را از گروه داعش ربوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه داعش که در سوریه و عراق مستقر است تنها طی هفته گذشته با حملات مرگباری در بغداد، بیروت و پاریس با فاصله اندکی و با 6073 کشته در حملات تروریستی پس از بوکوحرام قرار دارد.

در ماه مارس بوکوحرام با انتشار بیانیه‌ای با داعش اعلام بیعت کرد اما همچنان میزان همکاری بین این دو گروه نامشخص است. این دو گروه تروریستی باهم 51 درصد تمام مرگ‌های ناشی از حملات تروریستی را طی سال گذشته باعث شده‌اند.

شاخص تروریسم جهانی گزارشی سالانه‌ای است که توسط موسسه صلح و اقتصاد مستقر در نیویورک منتشر می‌شود. این سازمان میزان مرگ‌های ناشی از حملات تروریستی را در سراسر جهان و به صورت سالانه بررسی می‌کند.

در این شاخص مرگ‌های تروریستی از کشتارها در میادین جنگ متمایز شده در غیر این صورت گروه داعش دستکم 20000 تن دیگر را طی سال 2014 در میادین جنگی کشته است.

گروه تروریستی بوکوحرام در سال 2002 در شمال شرق نیجریه ایجاد شد و همواره با ارائه خوانش غیر معمولی از اسلام به انجام حملات تروریستی در این کشور مبادرت می‌کند. این گروه در تلاش است تا دولت «اسلامی» در نیجریه ایجاد کند. این در حالی است که طی سال 2013 تا 2014 میزان مرگ‌های ناشی از حملات تروریستی در نیجریه به طرز فجیعی به میزان 300 درصد افزایش یافت.

شاخص جهانی تروریسم این افزایش را بزرگترین میزان پیشروی حملات تروریستی در هر کشوری توصیف کرده است.

انتهای پیام

کد N1035297