ژنرال آمریکایی از اروپا خواست مواضعش را در قبال روسیه نرم‌تر نکند

سیاسی

یکی از فرماندهان بلندپایه ارتش آمریکا از اروپا خواست از تعدیل موضع خود در قبال روسیه پس از حملات تروریستی پاریس اجتناب کند.

یکی از فرماندهان بلندپایه ارتش آمریکا از اروپا خواست از تعدیل موضع خود در قبال روسیه پس از حملات تروریستی پاریس اجتناب کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از سایت خبری ورلد بولتن، ژنرال بن هاجز، فرمانده ارتش آمریکا در اروپا در حالی این سخنان را ایراد کرد که به نظر می‌رسد روسیه پس از حملات مرگبار پاریس به فرانسه، متحد ناتو نزدیک شده است.

وی در یک کنفرانس امنیتی در برلین گفت: ما نمی‌توانیم از آنچه روسیه در قبال سوریه می‌گوید بی‌توجه بگذریم و آنها را فراموش کنیم نمی‌توانیم حضور 25 هزار نظامی روس در خاک اوکراین را ندیده بگیریم. هیچکس نباید اقدامات آنها را فراموش کند نباید توجهتان از آنچه آنها هم اکنون در اوکراین انجام می‌دهند منحرف شوید. موضع و اقدامات تهدیدآمیز آنها علیه متحدان ما در استونی، لتونی و لیتوانی نادیده گرفته نشود.

وی خطاب به مقام‌های سیاسی و نظامی گفت: اطمینان دارم که روس‌ها برای تضمین جایگاه خود و اطمینان از اینکه موقعیت خود را در خاورمیانه از دست نخواهند داد وارد سوریه شدند. آنها به فکر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نیستند و آنچه برایشان حائز اهمیت است حفظ موقعیتشان در منطقه است.

هاجز افزود: کرملین می خواهد به روس‌ها و جهانیان نشان دهد که همچنان قدرتی جهانی است و توجهات را از اوکراین منحرف کند.

این ژنرال آمریکایی همچنین روسیه را به رعایت نکردن مفاد توافقنامه آتش بس مینسک در اوکراین و ممانعت از ورود ناظران بین‌المللی متهم کرد.

به دنبال حملات پاریس که هفته گذشته 129 کشته برجا گذاشت ، بحث ها در اروپا درباره همکاری نزدیک تر با روسیه در سوریه بالا گرفته است.

الکساندر گروشکو، نماینده روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ، ناتو ، روز چهارشنبه اعلام کرد روسیه آماده همکاری با غرب در ارتباط با چالش های مشترکی همچون مبارزه با داعش است.

انتهای پیام

کد N1035240