حماس: با هر طرحی برای بازگشایی گذرگاه رفح همکاری می‌کنیم

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که طرح‌های معتدلی در زمینه فعالیت گذرگاه رفح ارائه داده و در عین حال، آمادگی خود را برای همکاری با هر طرح مثبتی در این زمینه اعلام کرده و همچنان برای تحقق این هدف تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سامی ابو زهری، سخنگوی حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این جنبش علاقه‌مند به بازگشایی گذرگاه رفح و تضمین حق ملت فلسطین در زمینه تردد آزادانه و بی‌قید و شرط است.

ابو زهری تصریح کرد، برخی طرف‌ها همچنان بر تک‌روی و یک‌جانبه‌گرایی و نادیده گرفتن توافق آشتی ملی تاکید دارند و می‌خواهند توافقی بدون توجه به واقعیت‌های موجود حاصل شود که بی‌شک اجرای آن کار سختی خواهد بود.

پیش از این، عزام احمد، عضو دفتر سیاسی جنبش فتح در گفت‌وگو با روزنامه فلسطینی "الایام" اعلام کرده بود که هر لحظه احتمال اجرای تفاهم فلسطینی-مصری صورت گرفته درباره گذرگاه رفح میان نوار غزه و مصر وجود دارد و بر اساس این تفاهم که طی چند روز گذشته به دست آمده است، گذرگاه رفح زیر نظر دولت رامی حمدالله فعالیت خواهد کرد و برای تردد افراد و کالاها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N1034988