پایان خونین عملیات امنیتی در شمال پاریس

درگیری های مسلحانه در فرانسه

درگیری‎های مسلحانه بین پلیس فرانسه و مظنونان حملات اخیر تروریستی پاریس در منطقه سنت دنیس در حومه شمالی این شهر با ۲ کشته و تعدادی زخمی و بازداشت ۷ نفر پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل ازشبکه تلویزیونی الحدث ، در درگیرهایی امروز شمال پاریس2 تروریست کشته و 7 نفر دیگر دستگیر شدند.

یکی از کشته ها یک زن انتحاری بود.

این زن انتحاری هنگام بازرسی پلیس از منازلی در شمال پاریس خود را منفجر کرد.

هدف از این عملیات نیروهای امنیتی فرانسه بازداشت عبدالحمید اباعود مغز متفکر حملات اخیر در پاریس است.

در تیراندازی‌های امروز 4 پلیس و یکی از ساکنان محل هم زخمی شدند.

درگیریها زمانی آغاز شد که نیروهای پلیس فرانسه برای بازداشت افراد مظنون به ساختمانی در منطقه سن دنی در شمال پاریس یورش بردند.

صد نیروی ارتش فرانسه در منطقه درگیریها در محله سن دنی در شمال پاریس مستقر شدند.

مدارس در شمال پاریس در پی ادامه عملیات و درگیری ها در این منطقه تعطیل شد.

دولت فرانسه با حضور فرانسوا اولاند رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر کشور در کاخ الیزه نشست فوق العاده برگزار کرد.

استفان لوفال سخنگوی دولت فرانسه در نشست خبری در پاریس از تمدیدحالت فوق العاده خبر داد.

منابع نزدیک به تحقیقات پلیس در خصوص حملات پاریس سه شنبه اعلام کردند یک ویدئو وجود نهمین مهاجم را  در حملات جمعه شب در پاریس ،‌تایید کرد.

این مهاجم عضو تیمی مرکب از یک فرانسوی به نام ابراهیم عبدالسلام بود که خود را در یک رستوران منفجر کرد و مطمئنا برادرش صلاح او را همراهی می کرد.

بر اساس این ویدئو ،‌ علاوه بر این سومین فرد نیز وجود دارد که احتمالا فراری است مگر اینکه یکی از دو همدست احتمالی صلاح باشد که در بلژیک زندانی هستند.

خبر دیگر اینکه عملیات جستجو برای "صلاح عبدالسلام"، مظنون بلژیکی حملات تروریستی جمعه شب پاریس در فرانسه و بلژیک ادامه دارد.

پلیس فرانسه و بلژیک دیشب برای شناسایی "صلاح عبدالسلام"، که احتمال داده شده تنها مهاجم زنده مانده از عملیات جمعه شب پاریس باشد به صد‌ها منطقه یورش بردند.

به گفته برنار کازانو، وزیر کشور فرانسه حدود 115 هزار مأمور امنیتی و پلیس برای جستجوی تروریست‌ها بسیج شده‌اند. تدابیر شدید امنیتی در بیشتر کشورهای اروپایی به خصوص آلمان و انگلیس  نیز برقرار شده است.

منابع آگاه اعلام کردند: ناوهواپیمابر فرانسوی شارل دوگل با 26 فروند جنگنده روی عرشه چهارشنبه برای رفتن به مدیترانه شرقی تولون ( شمال شرقی فرانسه ) را ترک کرد تا در مبارزه با گروه داعش شرکت کند.

در حوادث تروریستی پاریس 132 نفر کشته، 352 نفر نیز زخمی شدند.
کد N1034916