"بمبی که هواپیمای روسی را سرنگون کرد داخل کابین جاسازی شده بود"

روزنامه کومرسانت روسیه امروز (چهارشنبه) به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد، مشخص شده‌ بمبی که باعث سرنگون شدن هواپیمای مسافربری روسیه بر فراز صحرای سینای مصر شد، بر خلاف گزارش‌های قبلی که از جاسازی آن در محفظه بار این هواپیما خبر داده بودند، در کابین اصلی هواپیما که صندلی‌های مسافران در آن قرار دارد کار گذاشته شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این روزنامه روسی به نقل از یک منبع نزدیک به تحقیقات درباره علت سرنگونی هواپیمای مسافربری روسیه، گزارش داده است که کانون انفجاری که در این هواپیما رخ داد ظاهرا در انتهای کابین اصلی در نزدیکی دم هواپیما قرار داشته است.

در گزارش این روزنامه آمده است: بر اساس نسخه اولیه گزارش تحقیقات، بمب احتمالا زیر یکی از صندلی‌ها در کنار پنجره کار گذاشته شده است. عمل کردن این بمب منجر به از بین رفتن چارچوب پنجره و افت فشار در کابین که تاثیر انفجاری دارد شده است.

در جریان سقوط این هواپیمای مسافربری همه 224 نفری که سوار بر آن بودند کشته شدند. ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهور روسیه روز سه‌شنبه وعده داد مسئولان این حادثه تروریستی را پیدا کند و حملات هوایی علیه تروریست‌های داعش در سوریه را افزایش دهد.

انتهای پیام

کد N1034705