پلیس مجارستان 2 انگلیسی با "سابقه حمایت مالی از تروریسم" را بازداشت کرد

پلیس مجارستان دو شهروند انگلیسی را که پیش از این به اتهام تامین مالی تروریست‌ها محکوم شده بودند، بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پلیس مجارستان دو شهروند انگلیسی را که طبق یک حکم بازداشت اروپایی به اتهام ترک انگلیس بدون مجوز تحت تعقیب بودند، بازداشت کرد. علت آنکه این دو انگلیسی مجبور بودند برای ترک این کشور مجوز دریافت کنند این بود که سابق بر این به اتهام تامین مالی اقدامات تروریستی محکوم شناخته شده بودند.

پلیس مجارستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: دو مرد چند روز پیش به اتهام سفر بدون داشتن مدارک لازم دستگیر شدند. آنها در حالی در مجارستان در بازداشت به سر می‌برند که در انتظار مسترد شدن به انگلیس هستند.

بر اساس این گزارش، مقام‌های انگلیس حکم بازداشت اروپایی آنها را در نظام اطلاعات شینگن ثبت کرده و در آن شرح سوابق مجرمانه این دو نفر را گفته بودند.

در این بیانیه گفته شده که این دو نفر مجموعا پنج سال را به اتهام تامین مالی اقدام‌های تروریستی در زندان سپری کرده بودند. آنها در سال 2009 به این شرط که پیش از ترک انگلیس از مقام‌های دولت این کشور تقاضای مجوز کنند از زندان آزاد شدند.

به گفته پلیس مجارستان، آنها قصد داشتند با قطار به رومانی بروند و در ایستگاه مرزی "لوکوشازا" توقف کردند.

این پلیس نام آنها را کی. سایمون جاناتان، 44 ساله و بی. تروور، 40 ساله معرفی کرده و به جزئیات بیشتری درباره آنها اشاره نکرده است.

انتهای پیام

کد N1034682