"اگر آمریکا در فروش تسلیحات تعجیل نکند چین جایش را می‌گیرد"

آمريكا

مسئول خرید نیرو هوایی آمریکا گفت، اگر این کشور فروش تسلیحات آمریکایی را سرعت و تسهیل نبخشد کشورها برای خرید این کالا به چین روی خواهند آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بیل لپلانته، مسئول خرید نیروی هوایی آمریکا در این باره گفت، متحدان آمریکا در صورتی که آن به وضعیت فروش سلاح‌های آمریکایی سرعت نبخشد، به چین روی خواهند آورد حتی اگر تسلیحات چینی کپی بی‌کیفیت‌تر تسلیحات آمریکایی باشند.

لاپلانته درباره نمایشگاه تسلیحات هوایی اخیر دبی نیز گفت، چین در این نمایشگاه پهپادهای شناسایی خود را که شباهت بسیاری به پهپادهای ریپر دارند در کنار جنگنده‌های بسیار شبیه اف35 به نمایش گذاشت.

وی خاطرنشان کرد، برخلاف آمریکا، چین محدودیتی برای صادرات پهپادهای خود ندارد.

لاپلانته همچنین اظهار کرد، در این سفر وی درباره تمایل کشورها به خرید تسلیحات آمریکایی گفت‌وگوهای دوجانبه‌ای با اردن، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و سایر کشورها داشته است: اما متحدان ما می‌گویند، حتی اگر یک سلاح چینی کار نکند ما می‌توانیم آن‌ها را بخریم. حتی اگر این تسلیحات به خوبی کار نکنند و یک سوم عمر واقعی این تسلیحات دوام داشته باشند، ارزش آن را دارند. شرکای ما در جنگ هستند و این تسلیحات برای آن‌ها ضروری است.

انتهای پیام

کد N1034525