دیدار اشتون کارتر با فرمانده ارتش پاکستان حول محور مقابله با تروریسم

آمريكا

پنتاگون اعلام کرد، فرمانده ارتش پاکستان با وزیر دفاع و دیگر رهبران ارشد ارتش آمریکا حول محور افغانستان و اقدامات پاکستان برای مقابله با تروریسم دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی‌تی‌آی، پیتر کوک، سخنگوی پنتاگون در کنفرانس خبری گفت: ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان، اشتون کارتر وزیر دفاع و دیگر رهبران ارشد ارتش آمریکا درباره وضعیت افغانستان و اقداماتی که می‌توان در طرف مرز پاکستان و مرز افغانستان برای تقویت ثبات منطقه با توجه به منافع هر دو کشور انجام داد، مذاکره کردند.

وی افزود: اشتون کارتر صریحا اعلام کرد که آمریکا به شدت درباره تعقیب اعضای شبکه حقانی که کشور و نیروهای آمریکایی فعال در افغانستان را تهدید کرده، احساس نیاز می‌کند.

پیتر کوک ادامه داد: کارتر و ژنرال شریف درباره لزوم رسیدگی به نگرانی‌ها نسبت به شبکه حقانی و دیگر گروه‌ها که نه تنها افغانستان بلکه پاکستان را نیز تهدید می‌کنند، مذاکره کردند.

ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز در این نشست حضور داشت.

آنها درباره منافع امنیتی مشترک از جمله همکاری امنیتی میان دو کشور، عملیات مقابله با تروریسم پاکستان در مناطق قبیله‌ای نشین و پویایی امنیتی منطقه‌ای تبادل نظر کردند.

پیتر کوک گفت: اشتون کارتر تشکر و قدردانی خود را نسبت به تلاش‌های ضد تروریستی پاکستان ابراز کرده و به ژنرال شریف به خاطر تلفات سنگین در بین نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در این درگیری‌ها تسلیت گفت.

او همچنین بر اهمیت افزایش همکاری افغانستان-پاکستان تاکید کرد.

ژنرال دانفورد نشست جداگانه‌ای با ژنرال شریف و ژنرال لوید آستین، رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا برگزار کرد.

پیتر کوک گفت: آنها درباره روابط آمریکا-پاکستان، روابط نظامی، منافع مشترک این دو کشور در ثبات و امنیت منطقه‌ای، مقابله با تهدید تروریسم نه تنها در پاکستان بلکه در افغانستان و دلیل حیاتی بودن ادامه همکاری‌ها مذاکره کردند.

انتهای پیام

کد N1034448