برنامه انگلیس برای توسعه انرژی هسته‌ای

انرژي هسته‌يي,انگليس

بنا بر گفته وزیر انرژی انگلیس، این کشور قصد دارد تا در جهت کاهش آلاینده های کربنی انرژی هسته‌ای را جایگزین زغال سنگ برای تولید انرژی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از بلومبرگ، امبر راد، وزیر انرژی انگلیس گفت: انرژی هسته ای برای تامین امنیت انرژی ما در آینده کلیدی و بسیار حائز اهمیت است و از انرژی هسته‌ای باید برای جایگزینی با نیروگاه‌های فرسوده زغال سنگ که در آینده انرژی جایی ندارد استفاده کرد.

او اظهار کرد: قصد داریم طی 15 سال آینده چند ایستگاه هسته‌ای بسازیم که شامل ایستگاه‌های در حال ساخت ویلفا و مورساید است. این سرمایه گذاری عظیم باعث تامین 30 درصد از برق مورد نیاز حاصل از منابع انرژی بدون کربن می‌شود و ما امیدواریم که تا سال 2030 به این هدف دست یابیم.

تاکید راد بر روی لزوم استفاده از انرژی هسته ای یکی دیگر از نشانه های کاهش استفاده از منابع تجدیدپذیر تولید انرژی مثل انرژی باد و خورشید است.

وزیر انرژی انگلیس اخیرا به دلیل پرهزینه بودن چند طرح استفاده از منابع تجدیدپذیر را متوقف کرده است.

کاهش استفاده از منابع تجدیدپذیر تولید انرژی و حرکت به سمت افزایش استفاده از انرژی هسته ای از زمان به قدرت رسیدن دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس از حزب محافظه کار کلید خورده است.

انتهای پیام

کد N1034360