عباس، احیای نقش اروپا در روند صلح خاورمیانه را خواستار شد

اتحاديه اروپا,فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با وزیر خارجه مجارستان ضمن تاکید مجدد بر لزوم حمایت بین المللی از فلسطین، احیای نقش اروپا در روند صلح خاورمیانه را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری "وفا" فلسطین، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پس از دیدارش با وزیر خارجه مجارستان در بیانیه‌ای بار دیگر بر لزوم حمایت بین‌المللی از مردم فلسطین تاکید کرد.

در این بیانیه وزیر خارجه مجارستان بر حمایت کشورش از روند سیاسی مبتنی بر راهکار تشکیل دو کشوری و ادامه تلاش‌ها در راستای تقویت همکاری فلسطین-مجارستان به ویژه همکاری‌های اقتصادی تاکید کرد.

عباس نیز از اروپا خواست همگام با نقش‌آفرینی در عرصه اقتصاد در روند صلح خاورمیانه نقش پررنگ ایفا کند.

همچنین عباس در مقر ریاست تشکیلات خودگردان در شهر رام الله میزبان سرکنسول آمریکا در قدس بود.

‌رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این دیدار در جریان جزئیات اقدامات آتی واشنگتن پس از سفر اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

همچنین در این دیدار در مورد ادامه تماس‌ها و رایزنی‌های دوجانبه در روزهای آتی توافق شد.

دولت توافق ملی فلسطین نیز در بیانیه‌ای پس از نشست هفتگی خود در رام‌الله، اقدام نتانیاهو در تصویب طرح ساخت 454 واحد مسکونی جدید در شهرکی در قدس شرقی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده که سکوت جامعه جهانی و اینکه برخی طرف‌های بین المللی جنایات اشغالگران در حق فلسطین و مردم آن را دفاع از خود تلقی کرده و در مقابل دفاع فلسطینی‌ها از جان، خاک و مقدساتشان را محکوم می‌کنند، باعث تشویق اسرائیل به ارتکاب جنایات بیشتری در حق این مردم بی‌دفاع شده است.

دولت فلسطین در ادامه از جامعه جهانی خواست اقدامی جدی برای متوقف کردن تروریسم برنامه‌ریزی شده دولتی که اسرائیل در حق فلسطینی‌های بی‌دفاع مرتکب می‌شود، اتخاذ کند.

انتهای پیام

کد N1034288