گروسی در گفت‌وگو با ایسنا:

مسئولان برای حمایت از بانوان ورزشکار همت جدی داشته باشند

ورزش بانوان

یک عضو فراکسیون ورزش بر لزوم وجود همت جدی در بین مسئولان در سطوح مختلف برای ارتقای ورزش بانوان تاکید کرد.

حسین گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌ گفت که حضور بانوان در میادین ورزشی آسیایی و جهانی با حجاب آسلامی می‌تواند تبلیغ بسیار خوبی برای کشورمان و انقلاب اسلامی باشد از این روز ضرورت دارد که حمایت‌های لازم از بانوان ورزشکار انجام شود.

وی با بیان اینکه حداقل 50 درصد از شرکت کنندگان در عرصه ورزشی در دنیا از بانوان هستند گفت: بانوان می‌توانند مدال‌های بسیاری را در میداین ورزش به دست آورند از این رو لازم است سرمایه گذاری های لازم برای حضور گسترده آنها در میدانی ورزشی انجام شود.

گروسی با بیان اینکه ایران در بازی‌های آسیایی با یک رتبه نزول نسبت به دوره قبل چهارم شده است گفت: قطعا در صورت حضور گسترده بانوان در عرصه ورزشی و حمایت‌های مربوطه ایران می‌تواند رتبه بهتری را در بازی‌های آسیایی کسب کند که همه آن منوط به توجه ویژه به ورزش بانوان است.

این عضو فراکسیون ورزش با انتقاد از نبود مربی برای برخی رشته‌های ورزش بانوان گفت: در شرایطی که بانوان در ورزش‌هایی همچون شنا به دلیل رعایت موارد اسلامی امکان حضور ندارند‌، می‌توانند در رشته‌های دیگری همچون هنرهای رزمی دومیدانی و تیراندازی با کمان حضور گسترده داشته و مدال طلا کسب کنند. رخ دادن چنین اتفاقی منوط به سرمایه گذاری‌های لازم و در وهله اول وجود مربی است.

گروسی با بیان اینکه حضوربانوان در عرصه‌های ورزشی به وجود مربی حرفه‌ای و با تجربه در سطح جهانی منوط است گفت: متاسفانه در شرایطی که استعدادهای بسیاری در بیان بانوان وجود دارد بعضا برای آنها مربی گرفته نمی‌شود و آنها آموزش‌های لازم را نمی‌بینند به همین دلیل اگر مدالی هم کسب می‌شود تنها از طریق آموزش‌های فردی آنها است. حال اینکه این بانوان می‌توانند در بازی‌های آسیایی و المپیک به مدال طلا دست پیدا کنند.

نماینده مردم شهریار با تاکید بر لزوم استعداد یابی در ورزش‌هایی همچون کبدی‌ و هنرهای رزمی برای بانوان گفت: با توجه به اینکه حضور بانوان با حجاب اسلامی می‌تواند تبلیغی برای جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی باشد باید برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص انجام شود.

وی در پایان تاکید کرد: باید همت جدی در بین مسولان در سطوح مختلف اعم از فدراسیون‌ها وزارت ورزش ،‌معاونان و سازمان‌های مربوطه انجام شود تا آنها با برنامه ریزی مدون از شهرستان‌ها استعداد یابی کرده و آنها را برای مسابقات آسیایی و جهان آماده کنند.

انتهای پیام

کد N1034177