250 هزار زائر پیاده راهی زیارت شمس‌الشموس می‌شوند

امام رضا ع ,سازمان اوقاف

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بر استفاده از ظرفیت مردمی در برپایی موکب‌های استقبال از زائرین پیاده امام رضا(ع) تاکید کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بر استفاده از ظرفیت مردمی در برپایی موکب‌های استقبال از زائرین پیاده امام رضا(ع) تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جلسه ستاد میقات الرضا(ع) با موضوع استقبال از زائرین پیاده حرم مطهر رضوی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، مدیران کل اوقاف خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، گلستان و سمنان، مدیر کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین استانداری، معاون فرهنگی اجتماعی و معاون بهره‌وری اوقاف خراسان رضوی و دبیر ستاد میقات الرضا در محل اداره کل اوقاف خراسان رضوی برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین شرفخانی بر استفاده از ظرفیت مردمی در برپایی موکب‌های استقبال از زائرین پیاده امام رضا(ع) تاکید کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه بر افزایش این موکب‌ها اشاره کرد و افزود: افزایش موکب‌ها هر چند با ارائه یک خدمت کوچک به زائرین پیاده می‌تواند یک فضای فرهنگی و تبلیغی عظیم را در برداشته باشد.

وی تصریح کرد: مطلوب است زائرین پیاده در روز شهادت در یک مسیر خاص به صورت یک اجتماع عظیم به سمت حرم مطهر رضوی پیاده‌روی کنند.

همچنین، سید حمیدموسوی، مدیرکل هماهنگی امور فرهنگی زائرین استانداری خراسان رضوی در این نشست با بیان این‌که «سال گذشته بیش از 200 هزار زائر پیاده جهت شرکت در مراسم شهادت امام رضا(ع) به مشهد حضور یافتند» تصریح کرد: امسال پیش بینی بیش از 250 هزار زائر پیاده حرم مطهر رضوی داریم و و ایجاد شرایط و بسترهای لازم برای پیاده روی این عزیزان با همکاری سازمان‌ها و ارگان ذیربط و علی الخصوص بهره گیری از ظرفیت عظیم مردمی فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ میزبانی در بین مردم مشهد تصریح کرد: استقبال از زائرین پیاده حرم مطهر رضوی و ایجاد موکب‌های پذیرایی از آنها در گسترش این فرهنگ کمک شایانی می‌کند.

انتهای پیام

کد N1034172