آخرین تحولات در پاریس: یکی از مظنونان فرار کرد/ یک محله دیگر به محاصره درآمد

فرانسه

آخرین اخبار فرانسه را از نظر می گذرانید.

یکی مظنونان در شمال پاریس از محاصره پلیس فرانسه گریخت

به گزارش فرانس‌24، منابع خبری گزارش دادند که یکی از مظنونانی که از صبح در محاصره نیروهای پلیس فرانسه در شمال پاریس گرفتار شده بود، توانست از دست پلیس فرار کند.


مجروحیت 4 پلیس

اسکای‌نیوز گزارش داد که در عملیات امروز صبح در شمال پاریس برای دستگیری مظنونان حملات تروریستی جمعه‌شب، 4 نیروی پلیس بر اثر تیراندازی زخمی شدند.


نشست فوق العاده دولت فرانسه    

شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: دولت فرانسه با حضور فرانسوا اولاند رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر کشور در کاخ الیزه نشست فوق العاده برگزار کرد.

پليس فرانسه: هدف عمليات عبدالحميد اباعود است    
شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: پلیس فرانسه تایید کرد هدف عملیات نیروهای پلیس و ارتش این کشور در شمال پاریس بازداشت عبدالحمید اباعود مغز متفکر حملات اخیر در این شهر است.


بازداشت پنج نفر در عمليات ضد تروريستي پليس فرانسه    

به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس، دادسرای پاریس روز چهارشنبه اعلام پنج نفر در عملیات ضدتروریستی پلیس فرانسه در سن دُنی بازداشت شدند.
این عملیات پس از حملات تروریستی جمعه شب در پاریس آغاز شد.
دو نفر از جمله یک زن نیز در این عملیات کشته شدند.


نيروهاي امنيتي فرانسه منطقه اي را در شمال پاريس محاصره کرده اند    


نیروهای امنیتی فرانسه در تلاش برای دستگیری یکی از متهمان مشارکت در حمله به پاریس منطقه ای را در شمال این شهر محاصره کرده اند.
شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی با پخش تصاویر زنده از پاریس از وقوع درگیری و حملات پلیس فرانسه در منطقه سن دونی در حومه پاریس خبر داد.
این شبکه افزود: به نظر می رسد پلیس فرانسه در تلاش برای دستگیری صلاح عبدالسلام فرد مظنون به دست داشتن در حملات هفته گذشته در پاریس است.
در تصاویر پخش شده خودروهای پلیس و آمبولانس و نیروهای امنیتی در یک خیابان مشاهده می شوند.
گفته می شود دو پلیس فرانسوی زخمی شده اند. نیروهای امنیتی فرانسه سه تن را در این حملات دستگیر کرده اند.
خبرنگار این شبکه در ارتباط زنده تلفنی گفت نیروهای امنیتی این منطقه را محاصره کرده اند و بالگردها نیز در این عملیات مشارکت دارند.
منطقه ای که در امتداد خیابان های منتهی به این محل واقع شده همان جایی است که یک خودروی مورد استفاده مهاجمان در آن کشف شده است.

49310

کد N1034167