پلیس فرانسه با انتشار این تصویر از "فرد نهم" در حملات تروریستی پاریس خبر داد

پلیس فرانسه می گوید پس از بررسی تمامی ویدئوهای ضبط شده از حمله به رستورانی در پاریس، به این نتیجه رسیده است که این حمله با شرکت سه تروریست صورت گرفته است.

پلیس فرانسه با انتشار این تصویر از "فرد نهم" در حملات تروریستی پاریس خبر دادپلیس فرانسه می گوید پس از بررسی تمامی ویدئوهای ضبط شده از حمله به رستورانی در پاریس، به این نتیجه رسیده است که این حمله با شرکت سه تروریست صورت گرفته است.

 

 

 

 

پیش از این پلیس اعلام کرده بود که دو تیرانداز در حمله به این رستوران شرکت داشته اند.

به این ترتیب شمار کسانی که پلیس در جستجوی آنهاست، به دو نفر می رسد. هفت نفر از این حمله کنندگان کشته شده اند و به گفتۀ پلیس، صلاح عبدالسلام یکی از عاملان این حملات تروریستی است که تحت تعقیب قرار دارد.

وی یک روز پس از این حملات در مرز فرانسه و بلژیک دیده شده و این نشان می دهد که پیش از انتشار تصاویر وی، صلاح عبدالسلام موفق به خروج از فرانسه شده است.

پلیس فرانسه پس از کشف یک اتومبیل کرایه ای رها شده در منطقۀ مونتروی پاریس که توسط حمله کنندگان مورد استفاده قرار گرفته بود، موفق به شناسایی این فرد شد.

صلاح عبدالسلام که به همراه دو برادر دیگرش در این حملات شرکت داشته است، در هتلی در منطقۀ وال دو مرن، به مدت دو روز همراه با پنج نفر از حمله کنندگان بسر برده و پلیس ابزاری مانند سیم و لوله های پلاستیکی کشف کرده که گفته می شود در ساخت بمب از آنها استفاده شده است.

پلیس همزمان با کشف حضور فرد نهم در حملات جمعه شب، عکس استفاده شده در پاسپورت سوری را منتشر کرده و از کسانی که از صاحب این عکس اطلاعی دارند، خواسته است با پلیس فرانسه تماس بگیرند. این پاسپورت در کنار جسد یکی از انتحار کنندگان در نزدیکی استادیوم فوتبال پاریس کشف شده و پلیس می گوید توسط این انتحارکننده مورد استفاده قرار گرفته است.

فردی که این پاسپورت را در اختیار داشته، به تازگی در کشورهایی نظیر یونان و اتریش در مراکز ثبت نام مرزی به عنوان پناهجو ثبت نام شده است.

منبع: یورونیوز

310308

کد N1034110