احتمال حملات تروریستی داعش به سبک پاریس در پاکستان

تسنیم نوشت: اداره مبارزه با تروریسم ایالت «پنجاب» پاکستان در حالی نسبت به احتمال حملات تروریستی به سبک پاریس توسط داعش در این ایالت هشدار می‌دهد که وزارت امور خارجه این کشور حضور این گروه تروریستی را بارها رد کرده است.

به گزارش «داون نیوز»، اداره مبارزه با تروریسم (سی تی دی) در ایالت پنجاب پاکستان اعلام کرد که گروه تروریستی داعش احتمال دارد که در مناطق مختلف این ایالت از جمله شهر «لاهور» حملات تروریستی به سبک پاریس انجام دهد.

به گفته مقامات سی تی دی، اداره مبارزه با تروریسم اماکن حساس، سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی در پاکستان را تحت نظر گرفته است و جزئیات بیشتری در این خصوص را در روزهای آینده در اختیار رسانه‌های این کشور قرار خواهد داد.

مقامات سی تی دی ادعا کردند که یک مدرسه دینی در جنوب ایالت پنجاب که به طلاب آموزش مسلحانه می‌داد، توسط این اداره مسدود شده است.

سرهنگ بازنشسته «اعظم سلطان» معاون وزیر امور داخلی ایالت پنجاب در این خصوص گفت: مدرسه مسدود شده با «لال مسجد» اسلام‌آباد متصل بوده است.

وی گفت: نهادهای مجری قانون «عبدالعزیز» امام جمعه بحث برانگیز لال مسجد که چندی پیش با داعش اعلام بیعت کرده بود را نیز تحت نظارت شدید قرار داده است.

لال مسجد و مدرسه دینی مسدود شده یکی از پایگاه مهم و بانفوذ وهابی‌ها در پایتخت پاکستان است که در سال 2007 میلادی توسط «پرویز مشرف» رئیس جمهور سابق و رئیس سابق ستاد ارتش این کشور مورد حمله قرار گرفت.

به گفته رسانه‌های پاکستانی، عبدالعزیز که خطیب سابق لال مسجد بود، مدتی پیش باردیگر برای سخنرانی به این مسجد بازگشت.

داعش گروهی با نام «عبدالرشید غازی» برادر کشته شده عبدالعزیز در عملیات لال مسجد در سوریه و عراق دارد.

«ابوخالد» معاون یکی از سرکرده‌های مهم گروه تروریستی داعش چندی پیش گفت که «ابوبکرالبغدادی» در مورد انتصاب «عبدالعزیز» خطیب سابق لال مسجد برای انتخاب سرکردگی این گروه در پاکستان رایزنی می‌کند.

نیروهای امنیتی عراق پس از بازجویی ابوخالد دست راست «الشیشانی» فرمانده مهم گروه تروریستی داعش اعلام کردند که ابوبکرالبغدادی درحال رایزنی درمورد انتخاب سرکرده پاکستان این گروه تروریستی است و برای کاندیداتوری عبدالعزیز رایزنی می‌کند.

این در حالی است که «اعزاز احمد چوهدری» قائم مقام وزیر امور خارجه پاکستان پیش از این، در نشستی احتمال حضور گروه تروریستی داعش در این کشور را رد کرده بود.

49310

کد N1034063