ضمن "نمادین" خواندن حملات پاریس؛

لیبرمن: باید خطر داعش را جدی گرفت/ اروپا اراده واقعی برای مقابله با "تروریسم" را ندارد

تروريسم,اسراييل

وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی ضمن تاکید بر لزوم جدی گرفتن خطر داعش گفت که در اروپا اراده واقعی برای مقابله با "تروریسم" وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه دو تلویزیون صهیونیستی گفت: حملات داعش در پاریس به طور کلی یک اقدام "نمادین" بود. از چند ماه پیش ائتلاف تحت رهبری آمریکا پایگاه‌های داعش در سوریه و عراق را بمباران می کند اما به عقیده ما این حملات تقریبا هیچ چیزی را تغییر نمی‌دهد.

وی گفت: پس از حملات پاریس هیچ تغییری در مواضع اروپا ایجاد نخواهد شد. من نسبت به این مسئله بسیار متأسفم چراکه اروپایی‌ها در معرض حملات تروریستی زیادی از جمله در پاریس، مادرید، لندن، بروکسل ،حملات به مجله "شارلی ابدو" و فروشگاه مواد غذایی ویژه یهودیان قرار گرفته‌اند.

لیبرمن گفت: همواره شاهد همدردی، اظهارات و نشست‌های رهبران اروپایی که در جریان آن اقدامات امنیتی را افزایش می‌دهند، بوده‌ایم اما این کار بدون تصمیم سیاسی و اراده واقعی صورت می‌گیرد. اروپایی‌ها هیچ آمادگی برای جنگ با "تروریسم" ندارند و در نتیجه هیچ چیزی تغییر نمی‌کند. اروپا خسته و درمانده است و یک قدرت ارادی واقعی برای مقابله با تروریسم در آن وجود ندارد.

لیبرمن گفت: اسرائیل باید با جدیت با تهدیدات داعش برخورد کند. من با جدیت کامل درباره این مسئله سخن می‌گویم. داعش طی 10 روز سه عملیات تروریستی بی‌رحمانه را انجام داد که ساقط کردن هواپیمای روسی، حملات بیروت و پاریس جز این عملیات‌ها بود. تهدیدات داعش درباره سینا را شنیده‌ایم. می گویند: منتظر بمانید، ما در مسیر رسیدن به شما هستیم. ما می‌دانیم که شاخه جدی داعش در سینا حضور دارد و از سلاح‌هایی هم که در دست دارد اطلاع داریم برای همین باید خطر داعش را جدی بگیریم.

لیبرمن درحالی این اظهارات را ایراد کرد که روز سه شنبه موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این رژیم هیچ نگرانی درباره داعش ندارد و این گروه تروریستی اسرائیل را تهدید نمی‌کند.

انتهای پیام

کد N1034054