رئیس کمیته روابط خارجی سنا: همکاری آمریکا-روسیه علیه تروریسم منوط به برکناری اسد است

سوريه,آمريكا,روسيه

رئیس کمیته روابط خارجی سنا تاکید کرد که اگر "گذار سیاسی موفقیت آمیزی در سوریه رخ دهد و رئیس‌جمهوری این کشور عزل شود،" آمریکا و روسیه می‌توانند در مقابله با تروریسم منطقه‌ای با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سناتور باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: تنها راهی که همکاری آمریکا و روسیه می‌تواند موثر باشد این است که مسکو اذعان کند بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بخشی از مشکل است. این مساله که آمریکا و روسیه بتوانند به توافقی درباره اسد دست‌ یابند، مساله بسیار بزرگ و مهمی است.

وی افزود: فکر می‌کنم هنوز این احتمال وجود دارد که دو کشور در خصوص اسد به توافقی دست یابند. آمریکا و روسیه نگرانی‌های مشترکی درخصوص تروریسم دارند و به نظر من مقابله با تروریسم حوزه‌ای است که همیشه در آن منافع مشترک وجود دارد.

روز شنبه وزرای خارجه گروهی از کشورها از جمله ایران، آمریکا، روسیه و عربستان در وین گردهم آمده و به توافقی درخصوص جدول زمانی برای گذار به روند انتقالی و صلح در سوریه از جمله برگزاری انتخابات جدید در این کشور تا مه 2017 میلادی، دست یافتند.

انتهای پیام

کد N1034018