فرماندهان داعش با انتشار این فیلم، باز هم فرانسه را تهدید کردند

داعش, فرانسه

داعش در ویدئوهای جدیدی که روز سه شنبه منتشر کرده است، با تبریک حملات صورت گرفته در پاریس به هواداران خود قول داده است بر تعداد این نوع عملیات بیافزاید.

فرماندهان داعش با انتشار این فیلم، باز هم فرانسه را تهدید کردندداعش در ویدئوهای جدیدی که روز سه شنبه منتشر کرده است، با تبریک حملات صورت گرفته در پاریس به هواداران خود قول داده است بر تعداد این نوع عملیات بیافزاید.

 


در این ویدئو تعدادی از فرماندهان غربی داعش که با زبان فرانسوی صحبت می کنند، تاکید کرده اند حملات پاریس پاسخی به بمباران مواضع این گروه در سوریه و عراق است.

     
در بخشی از این ویدئو که توسط شبکۀ اینترنتی متعلق به گروه دولت اسلامی به نام «فرات» پخش شده، اعضای داعش با بیان اینکه انفجارهای جدیدی در راه است، از مسلمانان فرانسه خواسته اند صبور باشند.
     
پس از حملات تروریستی پاریس که منجر به مرگ ۱۲۹ نفر شد، این گروه چندین ویدئو را منتشر کرده و در آن کشورهایی نظیر روسیه، فرانسه و آمریکا را تهدید کرده است.
     
همزمان با انتشار این ویدئو، جنگنده های روسی و فرانسوی بازهم مواضع داعش در منطقۀ رقه در سوریه را بمباران کردند.
     
به گفتۀ سخنگوی وزارت دفاع فرانسه، ۱۰ رافال فرانسوی با استفاده از پایگاههای نظامی در اردن و امارات عربی متحده همزمان با جنگنده های روسی چندین موضع داعش از جمله یک پایگاه آموزش این گروه را در رقه بمباران کرده اند.منبع: یورونیوز


52310

کد N1034003