در آستانه اجلاس سران آسه‌آن،

تدابیر امنیتی در مالزی افزایش یافت

در آستانه اجلاس سران آسه‌آن و حضور سران کشورهای آمریکا، هند و چین، تدابیر امنیتی فوق‌العاده‌ای در مالزی در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، اجلاس سران آسه‌آن و اجلاس‌های مرتبط از امروز (چهارشنبه) با حضور سران و مقامات بلندپایه 10 کشور عضو آسه‌آن و کشورهای دیگری همچون آمریکا، هند، چین و نیوزلند در پایتخت مالزی برگزار خواهد شد.

برگزاری این اجلاس در حالی صورت می‌گیرد که وقوع حمله تروریستی در پاریس و هشدار تروریست‌ها برای انجام حملات بیشتر، نگرانی‌های امنیتی را افزایش داده و در همین راستا دولت مالزی تدابیر امنیتی ویژه‌ای را اتخاذ کرده است.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا یکی از افرادی است که قرار است در نشست سران آسه‌آن در مالزی شرکت کند و همین امر نیز باعث شده است تا دولت مالزی برای تامین امنیت این اجلاس از تمامی توان خود استفاده کند.

در این راستا خالد ابوباکار، رئیس پلیس مالزی گفت که تمامی بخش‌های پلیس مالزی تلاش‌های خود برای حفظ امنیت در مالزی و جلوگیری از بروز هرگونه حمله تروریستی را دو برابر کرده‌اند.

وزیر حمل و نقل مالزی نیز گفته است که تدابیر امنیتی در تمامی ورودی‌های مالزی به ویژه فرودگاه‌های سراسر این کشور افزایش یافته است.

در همین حال پلیس ترافیک کوالالامپور اعلام کرده است که در روزهای برگزاری اجلاس سران آسه‌آن خیابان‌های اصلی مرکز شهر کوالالامپور بسته خواهد بود.

انتهای پیام

کد N1033977