افغانستان کاردار پاکستان را فراخواند

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد، افغانستان کاردار پاکستان در این کشور را در اعتراض به بمباران‌های مرزی اخیر فراخوانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری تریبون، پیش از این مقامات افغان اعلام کردند که بر اثر بمباران پاکستانی‌ها در ولایت پکتیکا یک مرزبان کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. در همین حال وزارت کشور افغانستان نیز گفته است دو غیرنظامی نیز در این حملات کشته و یک پلیس زخمی شده است.

پس از آن احمد شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان در این باره به رسانه‌ها گفت، معظم علی، کاردار پاکستان در کابل روز دوشنبه برای توضیح درباره این حملات در نوار مرزی فراخوانده شده است.

وی در این باره گفت: «ما نگرانی عمیق خود را به طرف پاکستانی ابراز کرده و نسبت به پایان دادن به این حملات هشدار دادیم.» مستغنی خاطرنشان کرد، بمباران مناطق مرزی می‌تواند تهدیدی برای روابط بین دو کشور باشد.

در ادامه وزارت خارجه پاکستان هم با صدور بیانیه‌ای با اشاره به حملات 15 اکتبر افغانستان به وزیرستان جنوبی آمده است: طرف پاکستانی نسبت به شلیک راکت‌ها از سوی افغانستان در مناطق مرزی ابراز نگرانی می‌کند. این اقدامات تهدید مستقیم هدف مشترک دو کشور در زندگی صلح‌آمیز در کنار یکدیگر است.

انتهای پیام

کد N1033946