قرائتی:

کمبود اعتبارات بهانه نساختن مسجد نشود

نماز,قرائتي,رئيس ستاد اقامه نماز,استان مرکزی

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: با شناسایی محل‌هایی که فاقد مسجد هستند، با ایجاد تکیه و چادر، نماز جماعت را اقامه کنید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: با شناسایی محل‌هایی که فاقد مسجد هستند، با ایجاد تکیه و چادر، نماز جماعت را اقامه کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی حجت‌الاسلام محسن قرائتی در نشست ستاد اقامه نماز استان مرکزی با اشاره به کمبود مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی پس از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی، بر هدایت بودجه‌های فرهنگی به سمت نماز و جبران کمبودهای این بخش تاکید کرد.

وی با بیان این‌که «رفع کمبودها در حوزه نماز باعث موثر بودن فعالیت‌های فرهنگی می‌شود» افزود: روحانیون شاغل در دستگاه‌های دولتی برای رفع کاستی‌های موجود هفته‌ای دو روز از وقت‌شان را به صورت رایگان در اختیار مدارس قرار دهند.

قرائتی افزود: کمبود اعتبارات نباید به عنوان بهانه در بحث ساخت مساجد مطرح باشد، بلکه لازم است با شناسایی محل‌های فاقد مسجد، با عزم بسیجی به ایجاد تکیه و چادرهای نماز برای اقامه نماز جماعت اقدام شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بر لزوم رعایت سادگی در ساخت مساجد تاکید کرد.

به گزارش ایسنا آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز بر ایجاد مساجد بین‌راهی در محورهای مواصلاتی تاکید کرد و گفت: مساجد بین‌راهی آبروی نظام و کشور است.

در این نشست حجت‌الاسلام علی رودبارانی رئیس ستاد اقامه نماز استان مرکزی گفت: براساس بررسی‌های انجام شده 13 شهرک در کلانشهر اراک فاقد فضای فرهنگی و عبادی است.

وی افزود: به منظور ایجاد موج نماز در فضای استان‌ها قبل از اجلاس سراسری نماز تصمیم به برگزاری اجلاس استانی نماز گرفته شده است.

رودبارانی تقدیر از فعالان عرصه نماز را از دیگر بخش‌های این اجلاس برشمرد و گفت: در حال حاضر بررسی و ارزیابی 62 دستگاه اجرایی درحال انجام است تا از مدیران و دیگر فعالان در مسیر اقامه نماز تقدیر شود.

انتهای پیام

کد N1033845