تازه‌ترین خبرها از پاریس؛ پلیس در تعقیب مظنونان

سیاسی

نیروهای ویژه پلیس فرانسه از بامداد امروز (چهارشنبه) عملیاتی را برای بازداشت یکی از مظنونان در حومه شمالی پاریس آغاز کرده‌اند و احتمال می‌رود که این فرد در پشت حملات، بمبگذاری و تیراندازی‌های اخیرا پاریس باشد که جان دست‌کم 129 تن را گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه‌های تلویزیونی فرانسوی «بی‌اف‌ام» و «ای تله» اوایل صبح امروز تصاویری ویدیویی از تیراندازی در منطقه «سن دنی» در شمال پاریس منتشر کردند و به نقل از شاهدان گزارش دادند که صدای تیراندازی از ساعت چهار و سی دقیقه بامداد به گوش می‌رسد.

تاکنون دو تن از مظنونان در جریان این حمله پلیس فرانسه در سن دنی کشته و همچنین چند تن از نیروهای امنیتی فرانسه زخمی شده‌اند. به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، این حمله برای بازداشت «عبدالحمید اباعود» مغز متفکر حملات سیزدهم نوامبر پاریس انجام می‌شود. پیشتر گفته شده بود که وی در سوریه حضور دارد. در جریان حملات امروز همچنین سه تن بازداشت شدند و با ورود یگان‌های ویژه به منطقه جستجو برای بازداشت سایر مظنونان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دادستان‌های فرانسه پنج تن از مجموع هفت مهاجم حملات جمعه گذشته پاریس را شناسایی کرده‌اند که چهار تن از آنان فرانسوی و یک تن دیگر ماه گذشته در میان پناهجویان در یونان انگشت‌نگاری شده بود. آنها معتقدند که دو مهاجم دیگر که در حملات دست داشتند، متواری هستند. به گفته بازرسان، توطئه پاریس در سوریه طرح‌ریزی و در بلژیک سازماندهی شده بود.

انتهای پیام

کد N1033769