آیت‎الله‌ صافی:

داعش و تکفیری‌ها، هیچ رابطه‌ای با اسلام ندارند

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,داعش,جریان‌های تکفیری

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: این تکفیری‌ها و داعش با اسلام رابطه‌ای ندارند و کارشان، این است که چهره انسان‌دوستانه و رحمانی اسلام را در بین اذهان مردم جهان مخدوش منعکس کنند

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از مبلّغان شیعه کشورهای اروپایی با اشاره به اهمیت تبلیغ و رساندن پیام اسلام ناب به دنیا اظهار کرد: مسأله تبلیغ، مسأله بسیار مهمّی است. این‌که انسان بنشیند، فایده‌ای ندارد، باید با بنیه‌ی علمی قوی رفت و معارف ناب اسلامی را به گوش مردم دنیا رساند. این‌که عده‌ای جمع شوند و عزم خود را جزم نمایند تا آثار اسلام و معارف نجات‌بخش اهل البیت علیهم السلام را در کشورهای مختلف مطرح کنند، همه اسباب افتخار و باعث عزّت و عظمت است.

وی با اشاره به اهتمام بلیغ آیت‌الله بروجردی به امر تبلیغ در مناطق مختلف جهان افزود: استاد بزرگ ما مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی آرزو می‌کردند یک طوری بشود که ما بتوانیم اشخاصی را جهت تبلیغ و رساندن معارف ناب اسلام به تمامی کشورهای دنیا بفرستیم. ایشان اهتمام زیادی به فرستادن مبلّغ به مناطق مختلف جهان بخصوص کشورهای اروپایی داشتند و توصیه می‌کردند با لسان نرم و منطق اسلامی، معارف و تعالیم مکتب پیامبر و اهل‌ بیت آن حضرت را به گوش جهانیان برسانید.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از توصیه‌های خود به مبلّغان شیعه در کشورهای اروپایی گفت: یکی از وظایف مهمّ شما، نشان‌دادن اخلاق اسلامی به دنیاست. باید به جهانیان نشان دهید که اسلام ناب، دین اخلاق است. باید ویژگی‌های اخلاق پیغمبر اکرم و ائمه طاهرین صلوات الله علیهم اجمعین را برای همه معرّفی کنید که دنیا بفهمد مسلمان واقعی، چه مرد و چه زن، در اخلاق از همه جلوتر و بالاتر است.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در ادامه با اشاره به مخدوش‌کردن چهره رحمانی اسلام توسط گروه‌های تکفیری تصریح کرد: گرفتاری‌هایی که برای مسلمانان به واسطه تکفیری‌ها و داعش ایجاد شده است، اسباب این گردیده که مردم دنیا عوض این‌که به طرف اسلام بیایند از اسلام دور شوند. باید شما به مردم کشورهای مختلف جهان اعلام کنید که این تکفیری‌ها و داعش با اسلام رابطه‌ای ندارند و کارشان، این است که چهره انسان‌دوستانه و رحمانی اسلام را در بین اذهان مردم جهان مخدوش منعکس کنند. اگر مردم دنیا بفهمند که اسلام، دین اخلاق، مهربانی، صلح، و انسان‌دوستی است، تشنه معارف اسلام خواهند شد و به دین مبین اسلام خوش‌بین می‌شوند.

این مرجع تقلید در پایان این دیدار، با آرزوی توفیق بیشتر برای حاضرین جلسه افزود: ای کاش من هم در این کار با شما بودم و به اجر و ثواب فراوانی که شماها می‌برید نائل می‌شدم. به هر حال کاری که شما می‌کنید اسباب مسرّت وجود مبارک حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است. امیدوارم خداوند بر توفیقات شما بیفزاید و ما را هم مشمول دعاهای شما عزیزان قرار بدهد.

در ابتدای این دیدار، گزارشی از وضعیت شیعیان در کشورهای اروپایی و نیز برنامه‌های مبلّغان اعزامی به این مناطق ارائه شد.

انتهای پیام

کد N1033652