کری: امکان گذار سیاسی در سوریه ظرف چند هفته وجود دارد

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: سوریه شاید فقط چند هفته تا گذار کلان فاصله داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در پاریس گفت که پس از مذاکرات بین‌المللی اخیر در وین درباره بحران سوریه، چند هفته به حل این بحران باقی مانده و برقراری آتش‌بس بین حکومت سوریه و مخالفان، شاید تا چند هفته دیگر ممکن شود.

او افزود که این توافق مشترک با حضور ایران و روسیه در میز مذاکره که در چهار سال و نیم گذشته بی سابقه بوده، ممکن شده است.

وزیر خارجه آمریکا که برای اعلام هم‌بستگی و هم‌دردی با فرانسه پس از کشتار جمعه‌شب به پاریس سفر کرده است، پس از دیدار با فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، گفت: بعد از حملات اخیر از جمله در پاریس، همه دانسته‌اند که باید تلاش‌هایمان برای ضربه‌زدن به هسته داعش را افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی.بی.سی، جان کری که در اقامت‌گاه سفیر آمریکا در فرانسه با خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: آتش‌بس لحاظ‌ شده در روند گذار سیاسی که روز شنبه در وین بر سر آن توافق شد، به طور عمده‌ای به تلاش‌ها برای مبارزه با گروه موسوم به داعش کمک می‌کند و در عین حال در حل بحران سوریه که حدود پنج سال است این کشور را به کام خود کشیده موثر است.

وزیر خارجه آمریکا در این نشست خبری گفت که امکان یک گذار کلان در سوریه، نه چند ماه دیگر، بلکه ظرف چند هفته دیگر وجود دارد، هرچند گفت فکر نمی‌کند عده کافی، متوجه این امکان شده باشند.

انتهای پیام

کد N1033640